Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #302  
Παλιά 07-06-10, 21:59
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex The Sceptic =] Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ παλιο και πολυ ωραιο θεμα...εκατσα και διαβασα ολες τις σελιδες επειδη με ενδιαφερει παρα πολυ να κανω αστρικη προβολη...για την ακριβεια εδω και 4 μερες καθημερινα ξαπλωνω στο κρεβατι οταν εχει απολυτη ησυχεια προσπαθωντας να τα καταφερω...ειμαι σχεδον σιγουρος οτι κοντευω πολυ...θα ηθελα αν μπορει καποιος απο εσας να μου πει πως φτανω στο σημειο των κραδασμων...ειμαι νομιζω 1 βημα πισω...χαλαρωνω απολυτα πολλες φορες νιωθω ολο το σωμα μου να μουδιαζει αλλα ποτε δε φτανω στο σημειο κραδασμων...αν καποιος μπορει να με βοηθησει θα το εκτιμισω παρα πολυ
Μην περιμένεις να νοιώσεις τους κραδασμούς. Συγκεντρώσου σε αυτό που κάνεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από copilot Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε naeb μου ελυσες μερικες απο τις αποριες οπου και ειχα.......... Μια ακομη ερωτηση (συγγνωμη αν γινομε κουραστικος)! Μπορει δηλαδη μετα απο καποιο διαστημα να εχω εξελιχθει σε αυτον τον τομεα και μια μερα να μην εχω παει στο λυκειο πχ. Ε.....μπορω δηλαδη να κανω μια αστρικη προβολη και να παρακολουθησω μαθημα μεσα στην ταξη ενω δεν κοιμαμε στο σπιτι????? Λιγο τρελη ερωτηση αλλα αυτη δινει την πυλη για απαντηση πολλων αλλων......
Είναι σημαντικό αυτό που ρωτάς και δε γίνεσαι καθόλου κουραστικός.
Η απάντησή είναι ότι ναι αυτό είναι εφικτό. Και δεν είναι κάτι δύσκολο να το δεις και μόνος σου (με τις πρώτες εμπειρίες εννοώ).

Υπάρχουν βέβαια κάποια θέματα. Θέλει εξάσκηση για να έχεις εμπειρίες μεγάλης διάρκειας και να μην χάνεις τη συγκέντρωσή σου.
Επίσης θέλει εξάσκηση για να μην προβάλεις τις δικές σου σκέψεις σε αυτό που βλέπεις (γιατί έτσι αλλοιώνεις αυτό που πραγματικά υπάρχει).
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."
Απάντηση με παράθεση