Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #191  
Παλιά 14-07-13, 18:20
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Είναι σαφές φίλε PUCK, ότι η βιολόγος χαρακτήρισε ως «σοφία», τη δική της άγνοια, την οποία μάλιστα εξεδήλωσε δύο φορές.

«Και ο εμπαιγμός όσων παραδέχονται την άγνοιά τους (= όπως εγώ, η βιολόγος AoratiMelani) είναι ανοησία. Με το συμπάθιο κιόλας.»

Ας κάνουμε όμως μια πιο εκτενή ερμηνεία:
«Και ο εμπαιγμός (= που επιχείρησες εσύ Βασίλη) όσων παραδέχονται την άγνοιά τους (= όπως εγώ, η βιολόγος AoratiMelani) είναι ανοησία. (= η μπηχτή για μένα) Με το συμπάθιο κιόλας.» (= εκδήλωση ευγένειας, για το ότι με πρόσβαλε).
Η παραπάνω ατάκα, φυσικά, και οι υπόλοιπες είναι επηρεασμένες από το κλίμα που είχε δημιουργηθεί, αποκλειστικά, στο μεταξύ μας διάλογο: = Ερώτημα από εμένα; Απαντητική εκδήλωση άγνοιας από τη βιολόγο, διατυπωμένη ως εξής:
Παράθεση:
Ε αυτό είναι το ωραίο, ότι υπάρχουν ακόμη αναπάντητα ερωτήματα για να τα διερευνήσει η επιστήμη.
Ερώτημα από δημοσιογράφο; Απαντητική εκδήλωση άγνοιας από τη βιολόγο,
διατυπωμένη ως εξής:
Παράθεση:
Δεν ξέρω και προτιμώ να περιμένω για να μάθω, παρά να πιστεύω σε μύθους.
Άρα, στις ατάκες της, η λέξη άγνοια, προσαρμόζεται στο πρόσωπό της και στους ομοϊδεάτες της.

Προς επίρρωση των παραπάνω:
Στο μεταξύ μας, διάλογο, στο συγκεκριμένο φόρουμ, εκτός του ότι απαντώ κατάλληλα στην μπηχτή της (= ανοησία), κλείνω ως εξής:
Παράθεση:
Συμπερασματικά: Αφού δηλώνετε άγνοια σε ένα κεφαλαιώδες θέμα,
δεν νομίζετε ότι ήλθε ο καιρός να μαζέψετε το παραμύθι της εξελικτικής θεωρίας;
Κατάλαβες φίλε PUCK, της το λέω κατά πρόσωπο ότι έχει άγνοια = «Αφού δηλώνετε άγνοια σε ένα κεφαλαιώδες θέμα».

Αν η βιολόγος, ΔΕΝ συμφωνούσε με τα παραπάνω, θα είχε αντιδράσει με νέα απάντησή της. Έννοια σου, δεν χρειάζεται εσένα, ούτε και κανένα άλλον, για δικηγόρο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vassilis_1 : 14-07-13 στις 18:22
Απάντηση με παράθεση