Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1326  
Παλιά 12-07-16, 19:55
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Εδώ και τόσα χρόνια, τόσοι και τόσοι Φιλιπινέζοι, κάνουν αυτοτιμωρία αυτοσταύρωση και τα λοιπά και τα λοιπά και μετά παίρνουν και δυο βδομαδούλες αναρρωτική άδεια και είναι καλά στην υγεία τους, μη τα παραλέτε.
βασανιστήρια που είχε υποστεί και τα χτυπήματα! , σιγά, ξέρεις πόσος κόσμος
έχει υποστεί βασανιστήρια για εβδομάδες ?
Εγώ σου λέω πως δεν του έκαναν τίποτα, καμιά σφαλιάρα και καμιά κλωτσα μπορεί αλλά τίποτα παραπάνω, να σκεφτείς, του υπεξέρεσαν τον χιτώνα που
θα ήταν σε καλή κατάσταση, ε, τέτοια ληγούρια βασανιστές, με ένα μπαξίσι και δε σε πειράζουν καθόλου. Στον Πιλάτο που πήγε, αφού στεκόταν και του συνμιλούσαν και άκουγε, συμπερένουμε ότι ήταν μια χαρά.
Ο Πιλάτος δεν νομίζω να άνοιγε κουβέντα με έναν ετοιμοθάνατο απ τα βασανιστήρια... νταξ, μη τρελαθούμε κιόλας


Σου λέω
Στο ότι ήταν γρήγορη σταύρωση και αποκαθήλωση και την μοναδική πιο εύκολη μέρα, οκαυ, συμφωνούμε, έτσι ?
Μου απαντας
Όχι δεν συμφωνώ, ήταν αρκετή για να έρθει ο θάνατος,

Μα πως δεν συμφωνείς, το ερώτημα είναι αν ήταν σύντομη , δε σε ρώτησα αν ήταν αρκετή για να προκαλέσει θάνατο, αν ήταν σύντομη και πολύ πιο ξεκούραστη απ τους άλλους που έμεναν μέρες σταυρωμένοι.
Άλλα σε ρωτάω άλλα απαντας

Επαναλαμβάνω το ερώτημα

Ήταν , σύμφωνα πάντα με τις περιγραφές που διαθέτυουμε, αυτή η σταύρωση πολύ μα πολύ πιο εύκολη και πιο σύντομη από τις σταυρώσεις τις κανονικές που κρατούσαμν μια εβδομάδα ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 12-07-16 στις 20:01
Απάντηση με παράθεση