Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 17-03-07, 12:40
Το avatar του χρήστη chaoticblue
chaoticblue Ο χρήστης chaoticblue δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2007
Μηνύματα: 170
Προεπιλογή

cosmictsak, το thread αυτό αποτελεί συνεχεια οπως θα διάβασες απο το τοπικ για το Μηναιον της εκκλησιας. Αν και δεν το πολυπαρακολουθούσα εκείνο το θέμα σίγουρα κάποιος θα εχει παραθέσει τις αλλαγές. Αν μη τι άλλο, βούηξε ο τόπος. Απο εκεί και πέρα εχω να σχολιάσω κάτι. Πουθενά αρχικά, δεν κακοχαρακτηρίστηκαν οι Μογγόλοι και δεν κάνω πλάκα. Επίσης απο την φυλή των Εβραίων εσπευσα ο ίδιος να συγκεκριμενοποιήσω για ποιούς ακριβώς μιλάμε. Αλίμονο. Δεν θα κρύβουμε την γνώμη μας κιόλας οταν αντιλαμβανόμαστε οτι κάτι βρωμάει για να μην μας πουν αντισημιτιστές κιόλας. Αν μη τι άλλο κάποιοι συμφωνούν οτι στα παγκόσμια δρώμενα υπάρχει αυτή η σαπίλα κι ισως θέλουν να ακούσουν παρόμοιες με αυτούς γνώμες. Τέλος δεν μπορώ να καταλαβω γιατί θα είναι γόνιμος ο διάλογος αν κάποιος παρέθετε τις αλλαγές κι όλοι ύστερα καθόμασταν σαν τους ψευτοκουλτουριάρηδες στην τηλεόραση να συζητάμε πάνω στο πρόβλημα όταν αυτό έχει ήδη συμβεί πλέον. Νόμιζω οτι είμαστε ενα σύνολο ανοιχτόμυαλων ανθρώπων εδω μέσα που οσοι ενδιαφέρονται για το θέμα θα ήθελαν να το ψάξουν και να χτυπήσουν το πρόβλημα στην ρίζα του κακού κι οχι αερολογόντας σαν τους πολιτικούς στην τηλεόραση. Δεν λέω τώρα οτι τα οσα λεχθήκανε παραπάνω αποτελούν την αιτία την πραγματική. Απλά εγω το πιστεύω. Αν κάποιος εχει καμιά καλύτερη ιδέα ας την πει να μας ανοίξει και τα μάτια. Αλλά το να συζητάω για ενα πρόβλημα κοιτώντας μόνο την κορυφή του παγόβουνου το θεωρώ ανούσιο και νομίζω όλοι συμφωνούν. Ολα αυτά με κάθε σεβασμό προς το ατομό σου.
__________________
"When you make your peace with authority, you become authority." J. Morrison

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chaoticblue : 17-03-07 στις 12:43
Απάντηση με παράθεση