Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #55  
Παλιά 02-08-08, 10:41
Elise Carrington Ο χρήστης Elise Carrington δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-02-2007
Μηνύματα: 163
Προεπιλογή

@Ποσειδωνιος

Ενδιαφερον ακουγεται αυτος ο Dreamer αν και θα ελεγα λεει περιπου τα ιδια με οσα αναφερουν οι περισσοτεροι πνευματικοι δασκαλοι.

Σχετικα με το κρεας, ξεκινησα να νιωθω αβολα με την καταναλωση ζωικης πρωτεινης απο την εφηβεια. Απο τοτε εχω κοψει την καταναλωση καθε μορφης ζωικης πρωτεινης για πολυ καιρο σε διαφορες φασεις. Οταν νιωθω αδυναμια, λογω χαμηλου σιδηρου κλπ, ξανατρωω μεχρι να νιωσω καλυτερα και υστερα επιστρεφω σε vegan diets.

Παλιοτερα ενιωθα αβολα σε τραπεζια και κοινωνικες εκδηλωσεις αλλα τωρα το εχω εντελως ξεπερασμενο. Οποιος θελει να με σχολιασει ειναι ελευθερος να το κανει και συχνα ατομα ολο και κατι εχουν να πουν... πολλες φορες θεωρω οτι υπαρχει και μια ενδομυχη επιθυμια απο μερικους να μπορουσαν να κανουν και εκεινοι την ιδια διατροφη με μενα αλλα επειδη δεν μπορουν προσπαθουν να αποτρεψουν και εμενα. Βεβαια δεν το καταφερνουν στο τελος.

Ναι, ειμαι και εγω αρκετα λεπτη. Παντα ημουν αλλα οταν ειμαι χορτοφαγος γινομαι ακομα πιο λεπτη οπως τωρα. Και οπως ανεφερα και στο αλλο thread, δεν πολυασχολουμαι πια με το φαγητο.

Επισης εχω καποιες διατροφικες δυσανεξιες... οπως ζαχαρη, γαλακτοκομικα και σταρι. Τα οποια επισης αποφευγω αναγκαστικα αν και μ' αρεσει πολυ το γιαουρτι. Θεωρω οτι αυτες οι δυσανεξιες δεν ειναι τυχαιες αλλα προερχονται απο μια ψυχικη αναγκη για νηστεια απο οτιδηποτε μπορει να βαρυνει τον οργανισμο.
__________________
"There's no use trying," she said, "one can't believe impossible things."

"I daresay you haven't had much practice," said the Queen. "When I was your age, I always did it for half-an-hour a day. Why sometimes I believed as many as six impossible things before breakfast!"


-------------------------------------------



www.calliope-iris.net

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elise Carrington : 02-08-08 στις 10:43
Απάντηση με παράθεση