Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #158  
Παλιά 09-07-13, 18:10
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Τρολλάρεις ασύστολα μπαγασάκο, αλλά χαλάλι.
Μάλλον δεν θα βγάλω κορμί στον Θεϊκό Ήλιο σε κάποια Θεϊκή Παραλία της Θεϊκής Ελλάδος φέτος,
οπότε θα κάνουμε μαζί σπονδές στον Troll-God από τον βωμό του metafysiko.gr.

Let's rock 'n' (t)roll, then ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αποτέλεσμα; Η δύναμη της επιστήμης, ΠΑΝΤΑ, θα είναι μικρή έως ανύπαρκτη.
Σωστά. Αλλά είναι καλή γιαγιάκα. Δίνει στέγη, τροφή, νερό, ηλεκτρισμό, ίαση κλπ, σε όλα τα τρολλάκια που τη χλευάζουν. Δείξε χαρακτήρα και μην τη στεναχωρείς.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι δεν συμφωνώ με το σκεπτικό σου.
Ποιο σκεπτικό ΤΟΥ ρε φίλε; Ερώτηση κάνει ο άνθρωπος και μάλιστα την απαντάει ο ίδιος, υποδεικνύοντας το λάθος στους συλλογισμούς σου :

Παράθεση:
αν δηλαδη δεν αποδυκνειεται το ενα,τοτε αυτοματως αποδεικνυεται το αλλο? δηλαδη αν δεν αποδειξουμε οτι ειμαι σκυλος,τοτε αποδεικνυεται οτι ειμαι γατα ε? Για να ειμαι αλλο ζωο,ουτε λογος...ειναι δεδομενο οτι ειμαι γατα!!! Επισης ουτε λογος περι αποδειξης οτι ειμαι γατα!!!
ούτε τα στοιχειώδη ρε τρολλάκι μου;;;; ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Διότι ούτως ή άλλως, η δημιουργία του ανθρώπου, καθώς και των πάντων, κατ’ ευθείαν από το Θεό, είναι αποδεδειγμένο γεγονός.
Η απόδειξη ύπαρξης Θεού-Δημιουργού υπάρχει στο μυαλό των πιστών.
Η απόδειξη μη-ύπαρξης Θεού-Δημιουργού υπάρχει στο μυαλό των άθεων.

Στο είπε και ο Paul στο μήνυμα #98 :

Παράθεση:
Δεν μπορώ να αποδείξω ότι μας έφτιαξε ο Θεός, ούτε κάποιος άλλος μπορεί να μας αποδείξει ότι ΔΕΝ μας έφτιαξε ο Θεός. Αυτό είναι το νόημα του παραπάνω ποστ. Είναι αξιωματικές θέσεις που λαμβάνει ο καθένας για τον εαυτό του.
Η αλήθεια είναι πως αυτό είναι brain-burner, οπότε άστο ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά, η γελοιότητα που εκπέμπει η αναπόδεικτη θεωρία της εξέλιξης, βοηθάει να γίνει πιο κατανοητή η αποδεδειγμένη περιγραφή της Αγίας Γραφής.
Στο μυαλό του πιστού, ειδικά του "στείρου πιστού" αυτού που απλά αποδέχεται χωρίς εσωτερική εργασία ή προσωπική απόδειξη, πολλά εκπέμπουν γελοιότητα.
Που να μπορούσες να δεις τι εκπέμπει αυτός ως προς τους άλλους ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλη η ζωντανή ύπαρξη (με εξαίρεση τον άνθρωπο) με κοινό γνώρισμα, μιας χαμηλής στάθμης διανόησης και επικοινωνίας. Ένα ΜΟΝΟ ον με εξέχοντα προσόντα (διανοητικά και επικοινωνίας) = ο άνθρωπος!!!
Χαμηλή στάθμη διανόησης κι επικοινωνίας έχει κι ένα μωρό. Μετά μεγαλώνει.
Google-αρε να βρεις πράγματα περί διανόησης κι επικοινωνίας του υπόλοιπου ζωικού βασιλείου.
Με προσοχή, μην επέλθει ο όλεθρος ...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάθε νοήμον άνθρωπος, εκτιμώντας τη μοναδική αυτή εξαίρεση του ανθρώπου, σε σχέση με ΟΛΗ την υπόλοιπη ζωντανή ύπαρξη, ευνόητο είναι, να κάνει την υπόθεση, ότι πίσω από το φαινόμενο της ζωής υπάρχει Σχέδιο. Και αφού υπάρχει Σχέδιο, φυσικό είναι να υπάρχει και Ο Σχεδιαστής = Ο Θεός.
Γιατί υπάρχει σχέδιο; Ποιο είναι αυτό; Γιατί υπάρχει σχεδιαστής; Αποδείξεις που να ισχύουν για όλους; Ένα ολόκληρο φόρουμ σε παρακαλάει να του δώσεις φως.
Όλοι κρέμονται απ' τα χείλη σου, αλλά εσύ ... βράχος. Δεν αποκαλύπτεις τίποτα στους αμύητους. Εύγε, μη ρίχνεις μαργαριτάρια στα γουρούνια.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Διότι διαφορετικά, αν δεν υπήρχε Σχέδιο και Ο Σχεδιαστής Θεός, οπωσδήποτε, θα συνέβαινε το εξής:
Όπως δεν είναι περίεργο το ότι βλέπουμε όντα διαφορετικής μορφής, έχοντα όμως κοινό γνώρισμα μιας χαμηλής στάθμης διανόησης και επικοινωνίας,
έτσι δεν θα ήταν καθόλου περίεργο (όχι μόνο περίεργο δεν θα ήταν, αλλά ήταν και επιβεβλημένο), να βλέπαμε, και ορισμένα άλλα όντα με διαφορετική μορφή μεταξύ τους και με τον άνθρωπο, έχοντα όμως ως κοινό γνώρισμα, τα ίδια ακριβώς εξέχοντα προσόντα (διανοητικά και επικοινωνίας) όπως έχει ο άνθρωπος.
"οπωσδήποτε";;; ποιος το λέει αυτό; α, εσύ οκ!
"επιβεβλημένο";;; ποιος το λέει αυτό; α, πάλι εσύ οκ!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμπερασματικά: Σε αυτόν το βράχο = Η μοναδική εξαίρεση του ανθρώπου, θα προσκρούει, όχι μόνο το εξελικτικό παραμύθι,
αλλά και οποιοδήποτε άλλο υπάρχει τώρα, ή πρόκειται να υπάρξει στο μέλλον.
Έεεεεεετσι!!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα επιχειρήματά μου biki, όπως αντιλαμβάνεσαι, εκπέμπουν σιγουριά διότι απλούστατα, περιγράφουν αποδεδειγμένα γεγονότα.
Σωστό. Γαβγίζουν αγγλικά οι σκύλοι; Όχι. Άρα μας έφτιαξε ο -συγκεκριμένος, μην ξεχνιόμαστε- Θεός.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όπως λοιπόν, είναι αδύνατον να με πείσει κάποιος ότι ο ήλιος δεν βγαίνει από την ανατολή, διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός, το ίδιο, είναι αδύνατον να με πείσει κάποιος ότι δεν είμαστε δημιουργήματα κατ’ ευθείαν πλασμένα από το Θεό, όπως γενικά όλη η δημιουργία, διότι αυτό είναι αποδεδειγμένο γεγονός.
Ο ήλιος βγαίνει από κάπου που ονομάσαμε Ανατολή για να συνεννοούμαστε. Αν το είχαμε ονομάσει Τζαγκρίν Λερν, επίσης θα έβγαινε από κει. Άσε που δεν
"βγαίνει" από πουθενά ... (μην το ψάξεις αυτό, είναι σατανικό και προσπαθεί να βγάλει την ακίνητη Γη από το κέντρο ενός σύμπαντος που γυρίζει γύρω της).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anna. Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο PUCK όπως βλέπεις και στην φωτο του είναι άνθρωπος του διαβόλου, δεν ασχολείται ο Βασίλης με δαυτους, είναι ορκισμένος εχθρός του κακού..
Ο Puck είναι άνθρωπος του Φωτός. Όπως και οι "W"arlord, στη φωτογραφία του. Αλλά το επικό μέταλλο είναι σε ανώτερο βαθμό μύησης.
Πες μου σε τι βαθμό είσαι τώρα, για να δω τι θα κάνω.

Απάντηση με παράθεση