Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #344  
Παλιά 18-10-10, 23:27
Το avatar του χρήστη Ενώχ
Ενώχ Ο χρήστης Ενώχ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 454
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Musicmage Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα ήθελα, μιας που είστε και πιο μέσα στα πράγματα, να μου πείτε με την πείρα σας αν αυτά που
μου λέει εδώ ο κολλητός μου είναι αλήθεια.
Ο κολλητός μου λοιπόν, είχε προσπαθήσει παλιά να κάνει α.π., περίπου πριν κανα
χρόνο, υποτίθεται καταφέρνοντας να βγει για λίγο ο μισός έξω απ' το σώμα του
μέχρι που τον διέκοψε ο αδερφός του που περνούσε απ' το παράθυρο και τον κοιτούσε.

Την Παρασκευή μου ζήτησε ένα βιβλίο που έχω για το θέμα αυτό, λέγοντας πως το
χρειάζεται. Του το έδωσα, και ακριβώς την επόμενη μέρα μου είπε πως κατάφερε
να κάνει α.π.
Εγώ θα ήθελα να τον πιστέψω, αλλά... δεν είναι εύκολο. Πρωτ' απ' όλα είχα ασχοληθεί
περισσότερο καιρό από εκείνον και ήξερα πως δεν ήταν τόσο εύκολο, αν και όχι αδύνατο,
μετά από τόσο καιρό να μπορέσει να κάνει α.π. τόσο εύκολα.

Για να μην πολυλογώ θα τα πω πολύ περιληπτικά, είπε ότι τα κατάφερε, είδε την ασημένια χορδή, η οποία όπως τόνισε δεν μπορούσε να τυλιχτεί, άκουγε τον χτύπο της καρδιάς του η οποία λέει χτυπούσε ανά 3-4 δευτερόλεπτα περίπου, δεν ανέφερε αν φορούσε κάτι και αν ναι τι, είπε πως η μάνα του μπήκε στο δωμάτιο και όταν φίλησε το σώμα του η χορδή τεντώθηκε και με αρκετή προσπάθεια κατάφερε να μην ενωθεί. Μετά μου είπε ότι πήγε να δει τον εαυτό του στον καθρέπτη, τα χρώματα ήταν έντονα παντού, και ήταν λέει λίγο αλλιώτικος, αλλά τα μάτια του φαινόντουσαν κανονικά, ενώ αν θυμάμαι καλά, είχα διαβάσει κάπου εδώ πως είναι μαύρα.
Επίσης φώτιζε λέει λίγο και ενώ μου είχε πει πως υποτίθεται θα ερχόταν σπίτι μου, αφού με ρώτησε το πρωί τι έκανα στις 12.20 το βράδυ (την ώρα που υποτίθεται θα ερχόταν) και εγώ αρνήθηκα να του πω μου είπε πως τελικά δεν ήρθε και μετά είπε τα προαναφερθείσα και το ότι δεν έφυγε μακρυά απ' το σπίτι του.


Αυτό που μου προκάλεσε την μεγαλύτερη υποψία είναι το ότι υποτίθεται τα κατάφερε αμέσως τόσο εύκολα.
Εγώ που θα έχω προσπαθήσει καμιά 20ρια φορές μόνο σε 2 πλησίασα πολύ κοντά.
Στην 1η ένιωθα κάτι να γίνεται στο "τρίτο μου μάτι" (το μέρος τεσπα στο μέτωπο ανάμεσα στα μάτια), έβλεπα κάπως διαφορετικά και ανέπνεα λίγο πιο έντονα μέχρι που μάλλον το άγχος ναυάγησε την προσπάθεια.
Η 2η ημι-επιτυχής προσπάθεια έγινε εχτές το βράδυ όταν ένιωσα τα ίδια, αλλά με την διαφορά ότι ένιωθα να ανυψώνομαι κι ας έβλεπα να μένω στάσιμος μέχρι που πάλι το άγχος και ο ενθουσιασμός κυρίως τα χάλασαν όλα.

Χμμ..

Αυτό που με προβληματίζει, για να καταλάβω τι ακριβώς έγινε, είναι σε τι νότα ήταν κουρδισμένη η χορδή.
Απάντηση με παράθεση