Θέμα: Vampires
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #49  
Παλιά 02-07-09, 01:23
Το avatar του χρήστη morning star
morning star Ο χρήστης morning star δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-07-2009
Περιοχή: peristeri,athens
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

αφου πρωτα διαβασα ολη την συζητηση επι του θεματος,θα ηθελα να παραθεσω και την δικη μου γνωμη.
πιστευω πως υπαρχουν στ'αληθεια αυτα τα πλασματα που ονομαζουμε βαμπιρ.
και υπαρχουν πολλα ειδη.δεν καταναλωνουν ολα αιμα.υπαρχουν διαφορες δοξασιες ανα τα βαλκανια που αναφερονται σε πλασματα με "βαμπιρικα" χαρακτηριστικα μα χωρις να εχουν την αναγκη καταποσης αιματος.
δεν θελω ουτε εγω να υποβιβασω την εμπειρια που ειχε ο φιλος radzoor ομως δεν πιστευω πως ηταν ενεργεια καποιου βαμπιρ.και δεν το λεω επειδη ενα αληθινο βαμπιρ δεν θα εκανε τηλεφωνικα παιχνιδια η οτι δεν θα καθοταν να παιξει το παιχνιδι των 10 ερωτησεων μεσω internet.το λεω πως αν ηταν αληθινο βαμπιρ ο εν λογω τυπος,πιστεψε με αγαπητε radzoor,δεν θα επαιρνε τηλεφωνο για να σε τρομαξει η να δει αν εισαι σπιτι,θα ειχε ερθει απευθειας να σε δει και να τα πειτε πιο ανετα απο κοντα.
ειχε πιστευεις τις δυναμεις να βρει το πριβε κινητο σου και να σου πει οτι κανεις μπουρμπουληθρες τον καφε αλλα ντρεποταν η δεν αισθανοταν ετοιμος να γνωριστητε?
για να μην πω και εγω το κλασσικο σεναριο της φαρσας και χαλασω και την πιατσα που με εχουν για δηλωμενη mulderινα(μην γινει member και κανενας γνωστος και μου χαλασει η υποληψη και βγει οτι αρχισα τις λογικες απαντησεις,χεχεχε...)θα συμφωνησω με μια αποψη καποιου φιλου/φιλης(δεν συγκρατησα nickname,sorry)οπου ειπε πως θα μπορουσε καλλιστα να ειναι καποιος που απλα να εχει πολυ ανεπτυγμενες δυναμεις Ψ,κοινως να μπορει να "δει" πολυ μακρια αφου "συντονιστει" με αυτον που θελει καθως και να μπορει να επιρρεασει μια τηλεφωνικη γραμμη και μαλιστα να διαλεξε την "ιδιωτικη" σου γραμμη για να κανει ακομα μεγαλυτερη εντυπωση.
καποιος με τετοιες δυναμεις,δεν θα μπορουσε να βρεθει στο σπιτι σου απο το πουθενα οσο "θαυμαστες και να ειναι οι λοιπες του δυναμεις.ενα γνησιο βαμπιρ ομως...
οσων αφορα ομως το να "αλλαξεις" δεν μπορω να φανταστω γιατι θα ηθελες να το κανεις οσο σοβαρος και να ειναι ο λογος που εχεις.δεν εχει πιασει κανεις κουβεντα με ενα βαμπιρ(περα απο τον christian slater με τον brad pitt!!!)για να μαθουμε αν ενα βαμπιρ ειναι ικανοποιημενο με την "ζωη" που ζει.(
που στο κατω κατω ακομα και στην ταινια δεν το ειδα και πολυ χαρουμενο....)επεισης οπως και εσυ ο ιδιος ειπες,εχεις διαβασει και εχεις ασχοληθει οσων αφορα αυτα τα πλασματα,θα ησουν ικανοποιημενος με το να ζεις μια τετοια ζωη?εγω προσωπικα μονο και μονο οτι θα επρεπε να κρυβομαι,να μην μπορω να αποκαλυψω την πραγματικη μου ταυτοτητα και ακομα και αν το κανω κανεις να μην με πιστευει...και για να αποδειξω του λογου μου το αληθες να πρεπει να κανω "επιδειξη",η οποια το μονο που θα κανει ειναι να τρομαζει τους γυρω μου και last but not least,να βλεπω οσους αγαπω να χανονται και εγω να μενω εδω....ηδη "ξενερωσα" και δεν θα ηθελα με τιποτα κατι τετοιο...
ελπιζω να μην σε ενοχλησε κατι απο οσα ειπα,παρεθεσα απλα την γνωμη μου και μια εμμεση συμβουλη...ασε τα πραγματα οπως ειναι,για καποιο λογο γεννιομαστε και ζουμε καποια πραγματα,οποια και να ειναι αυτα...
__________________
"IF I AM A GUILTY MAN,MY CRIME IS IN DEARING TO BELIEVE;THAT THE TRUTH WILL OUT AND THAT NO ONE LIE CAN LIVE FOREVER.
I BELIEVE IT STILL.
MUCH AS YOU TRY TO BURY IT,THE TRUTH IS OUT THERE.
GREATER THAN YOUR LIES,THE TRUTH WANTS TO BE KNOWN..."

Fox Mulder,"The Truth"
Απάντηση με παράθεση