Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 22-06-06, 11:51
Το avatar του χρήστη Drymonia
Drymonia Ο χρήστης Drymonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-12-2005
Μηνύματα: 817
Προεπιλογή

Το μεταφυσικό αποτελεί μια μικρή κοινωνική ομάδα, και είναι φυσικό τα μέλη του να έχουν διαφορετικό τρόπο συμπεριφοράς. Όπως σε κάθε κοινωνία, έτσι κι εδώ κάποιοι άνθρωποι ξεχωρίζουν είτε με τις γνώσεις τους είτε με τις αντιδράσεις τους, όλοι όμως παραμένουν μοναδικοί και σημαντικοί συνδαιτυμόνες. Έτσι κι Λουξ μας ξεχώρισε [όπως ξεχωρίζει κι ο Agaliarep κι άλλοι πολλοί] με μια αντίδραση πιστεύω στο γεγονός ότι κάποια στιγμή αρχίσαμε να αναλωνόμαστε με θέματα μη ταιριαστά της ουσίας του μεταφυσικού. Άλλος θα μπορούσε να το αγνοήσει και να συνεχίσει να γράφει, άλλος θα μπορούσε να εμπλακεί σε διαμάχη, άλλος θα παραπονιόταν, ο Λουξ αποφάσισε να απέχει από τις συζητήσεις σβήνοντας ταυτόχρονα τα μηνύματά του τιμωρωντας - σε εισαγωγικά - όχι μόνο εμάς αλλά και τον εαυτό του καθώς ο ίδιος αναφέρει ότι σπατάλησε πολύ χρόνο για να τα δημοσιεύσει. Δεν προσποιήθηκε, δεν συμβιβάστηκε, αλλά έκανε αυτό που πίστευε, και για μένα αυτό έχει σημασία, να ναι ο εαυτός του [αν και θα προτιμούσα κι εγω΄με την σειρά μου να υπάρχουν οι δημοσιεύσεις του, καθώς περιείχαν σημαντικές πληροφορίες που για τις συλλέξουμε πάλι χρειαζόμαστε αρκετό χρόνο και ψάξιμο]..
Πραγματικά πιστεύω ότι αν δεν τον ενδιέφερε η ομάδα μας, θα είχε αποχωρήσει ολοκληρωτικά, πράγμα που δεν πράττει, κι αυτό σημαίνει ότι μάλλον περιμένει την δική μας αντίδραση στη δράση του, για να συνεχίσουμε όλοι μαζί και πάλι την περιπλάνησή μας στον κόσμο του αγνώστου, των μυστηρίων, της αλήθειας...
Όντως τα μηνύματά του ήταν μακροσκελή που σημαίνει ότι αφιέρωσε χρόνο και αγάπη, αλλά ίσως δεν βρήκε την ανταπόκριση που περίμενε..
Τώρα θα μου πείτε, πρέπει να υπάρχει ανταπόκριση αν αυτό με το οποίο ασχολούμαστε μας ικανοποιεί;
Ισως να μην έρθει..
Ισως να αργοπορήσει..
Ισως δεν είναι η ώρα της.. και μάλλον γι'αυτό περιμένει..
__________________
Για τα λεφτά τα κάνεις όλα..[?]
Απάντηση με παράθεση