Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 10-11-11, 02:41
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sonata arctica Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα και παλι φιλοι μου! Πραγματικα με κανατε να ευθυμισω με τα σχολια σας!
Καλά, εσύ ζεις στον κόσμο σου.
Παράθεση:
Ας τα παρουμε ομως ενα-ενα.
Για πάρτα ένα-ένα, να δούμε τι θα μας πεις για τα δέντρα στο εκκλησάκι.
Παράθεση:
Δεν μενω διπλα στο εκκλησακι, το σπιτι που παραθεριζα καποια καλοκαιρια απεχει γυρω στα 7 χιλιομετρα απο αυτο. Δυστυχως τις 5-6 φορες που το επισκεφθηκα ειχα την ατυχια να μην ειμαι μαρτυρας καποιου θαυματος! Ελπιζω να μου το συγχωρησετε οπως και το γεγονος οτι αντι να ξημεροβραδυαζομαι εκει περιμενοντας το, προτιμουσα να ασχολουμαι με αλλα πραγματα. Τωρα ξερω, θα πειτε : "μας εμπαιζεις! πηγες μονο 5-6 φορες?" Ομολογω ταπεινα πως υπεπεσα και σε αυτο το παραπτωμα, οπως και στο οτι οπου σταθω και οπου βρεθω δεν μιλαω για τον τοπο καταγωγης μου!
Εγώ έγραψα: "...το περίφημο εκκλησάκι της "Αγίας" δίπλα στο χωριό σου".
Μάθε να διαβάζεις
και μην παριστάνεις την ανόητη φλυαρώντας για αδιάφορα πράγματα.
Παράθεση:
...θα ηθελα να σας πω πως δεν ειμαι θρησκευομενη και πως ιστοριες σαν και αυτη στο παρελθον θα με εκαναν το λιγοτερο να χαμογελασω ειρωνικα!
Δεν πίστευες δηλαδή στο παρελθόν, ότι τα δέντρα φύτρωσαν μέσα στα ντουβάρια της εκκλησίας με θαύμα της "Αγίας", αλλά τώρα, που μια άγνωστη γυναίκα είδε ένα προφητικό όνειρο, δεν έχεις καμιά αμφιβολία πλέον. Ή κάνω λάθος..;
Παράθεση:
Ομολογω οτι εχω τεραστια τουριστικα συμφεροντα! Φιλοδοξω να μετατρεψω το 56 τετραγωνικων σπιτακι της γιαγιας μου σε trendy ξενωνα! Δεν παιζει ρολο το οτι εχω να παω εκει πριν απο τις φωτιες του '97! Ουπς! Ελπιζω να μην κατηγορηθω και γι' αυτες.....Οχι, δεν τις εβαλα εγω για να αναδειξω για αλλη μια φορα το χωριο μου!
Άσε τους παιδικούς θεατρινισμούς για το κατηχητικό και απάντησέ μου: Τα δέντρα στην οροφή της εκκλησίας φύτρωσαν από Θαύμα..;
Θα μας απαντήσεις ή θα το κρατήσεις μυστικό..;
Παράθεση:
...δεν αντιλαμβανομαι για ποιο λογο θα επρεπε να σχολιασω το "τεραστιο θαυμα της αγιας"
Έτσι, για να περνάει η ώρα...
Παράθεση:
Μεχρι τωρα ειχα την εντυπωση πως εκανα την αναρτηση μου στις Προσωπικες Εμπειριες...
Το θαύμα με τα δέντρα, δεν είναι προσωπική σου εμπειρία;
Δεν έχει σχέση με την Αγία Θεοδώρα;
Δεν έχει αμεσότατη σχέση με την άγνωστη γυναίκα και το όνειρο;

Δεν έχει άμεση σχέση με το θέμα σου;
Σε ρώτησα κάτι άσχετο με το θέμα σου;
Εδώ μέσα, δεν μπήκες για να κάνεις Χριστιανική προπαγάνδα αγαπητή. Είσαι υποχρεωμένη να απαντάς στις απορίες που έχουν οι άλλοι, όταν αυτές είναι άμεσα συνδεδεμένες με το θέμα σου.
Παράθεση:
Επιπροσθετως σε τι θα εξυπηρετουσε να ξεδιπλωσω εδω τους προσωπικους μου προβληματισμους πανω στο θεμα?
Σε τι εξυπηρετεί, να μην ξεδιπλώσεις τους προσωπικούς σου προβληματισμούς πάνω στο θέμα;
Παράθεση:
δεν αντιλαμβανομαι για ποιο λογο θα επρεπε να σχολιασω το "τεραστιο θαυμα της αγιας" (συ ειπας)???
Έβαλες τον Χριστό να μου απαντήσει: συ ειπας.
Τον γνωρίζεις κι εσύ λοιπόν, τον παραβολικό λόγο.
Παράθεση:
Κλεινοντας θα ηθελα να σας πω οτι εγω διαβασα τα σχολια σας καλοπροαιρετα γι' αυτο απαντησα με το αναλογο χιουμορ! Συγχωρεστε μου τις 3 διαφορετικες αναρτησεις, ομως το χωρο των φορουμ δεν τον κατεχω επαρκως!
Να πας στο καλό! Έτσι κι αλλιώς, δεν έχεις τίποτε άλλο να μας πεις.
Απάντηση με παράθεση