Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 22-10-10, 20:26
Το avatar του χρήστη ΙΝΤΙΓΚΟ
ΙΝΤΙΓΚΟ Ο χρήστης ΙΝΤΙΓΚΟ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη - Αθήνα
Μηνύματα: 122
Προεπιλογή

Το φαινόμενο της ηλεκτρομαγνητικής παρεμβολής

Ένας αναγνώστης αναφέρει:
Περίπου πριν από πέντε χρόνια, έχω παρατηρήσει ότι μερικές φορές ενώ είμαι σε οδήγηση στο δρόμο τη νύχτα ένα φως του δρόμου θα σβήσει καθώς περνώ κάτω από αυτό. Συμβαίνει συχνά και φαίνεται να συμβαίνει περισσότερο.
Αυτό το συμβάν με κάνει και ανατριχιάζω! Εάν αυτό μου είχε συμβεί μόνο μία φορά ή σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις, δεν νομίζω ότι θα είχα δώσει καμία σημασία. Ωστόσο, μου συμβαίνει περίπου μία ή δύο φορές την εβδομάδα.

Όπως αναφέρουν ερευνητές, αυτό το φαινόμενο εμφανίζεται αρκετά συχνά για να κάνουν αυτά τα άτομα υποψιάζονται ότι κάτι ασυνήθιστο είναι σε εξέλιξη.

Πολύ συχνά, άτομα επίσης αναφέρουν ότι τείνουν να έχουν μια περίεργη επίδραση και σε άλλες ηλεκτρονικές συσκευές.

Οι άνθρωποι αυτοί ισχυρίζονται τέτοια αποτελέσματα όπως:

- Οι συσκευές, όπως τηλεοράσεις και λάμπες ανοίγουν και κλείνουν χωρίς να τις αγγίξουν.

- Ηλεκτρικοί λαμπτήρες ανατινάζονται, όταν πάνε να τους ανοίξουν ή να τους κλαέισουν (καίνε λάμπες).

- Αλλάζει η ένταση του ήχου δίχως να τα αγγίξουν, στις τηλεοράσεις, ραδιόφωνα και CD players.

- Το ρολόϊ τους σταματάει να λειτουργεί.

- Των παιδιών τους τα ηλεκτρονικά παιχνίδια ξεκινάνε μόνα τους να λειτουργούν είτε κλείνουν, όταν οι ίδιοι είναι παρόντες.

- Πιστωτικές κάρτες και άλλα μαγνητικά κωδικοποιημένες κάρτες έχουν καταστραφεί ή διαγράφονται όταν τις έχουν στην κατοχή τους.

Ποια είναι η αιτία;

Κάθε προσπάθεια να εντοπίσει την αιτία για SLI σε αυτό το σημείο θα είναι απλές εικασίες, χωρίς μια εμπεριστατωμένη επιστημονική έρευνα. Το πρόβλημα με τις έρευνες αυτές, όπως και με πολλές μορφές ψυχικών φαινομένων, είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να αναπαραχθούν στο εργαστήριο. Φαίνεται να συμβαίνει αυθόρμητα, χωρίς την εσκεμμένη πρόθεση του ατόμου. Στην πραγματικότητα, τα άτομα αυτά, σύμφωνα με ορισμένες ανεπίσημες δοκιμές, συνήθως δεν είναι σε θέση να δημιουργήσουν τέτοια φαινόμενα κατά παραγγελία.

Όλο αυτό το παράξενο φαινόμενο επίδρασεις ατόμων σε ηλεκτρονικές συσκευές, μπορεί να κάνει με ηλεκτρονικές ωθήσεις του εγκεφάλου. Όλες οι σκέψεις μας και οι κινήσεις μας είναι το αποτέλεσμα των ηλεκτρικών παλμών που παράγει ο εγκέφαλος. Προς το παρόν, είναι γνωστό ότι αυτές οι ωθήσεις του εγκεφάλου έχουν επιπτώσεις στο εσωτερικό του σώματος ενός ατόμου, αλλά είναι πιθανό ότι θα μπορούσαν να έχουν επίπτωση έξω από το σώμα - ένα είδος απομακρυσμένου ελέγχου.

Έρευνα στο Princeton Engineering Anomalies Research (PEAR) lab υποστήριξε ότι το υποσυνείδητο μπορεί πράγματι να επηρεάσει ηλεκτρονικές συσκευές. Η έρευνα αυτή - και άλλες έρευνες που διεξάγονται σε άλλα εργαστήρια σε όλο τον κόσμο - έχουν αρχίσει να αποκαλύπτουν, σε επιστημονικό επίπεδο, και να πιστοποιούν την πραγματικότητα αυτών των ψυχικών φαινομένων.
__________________
Όταν έδειχνα σε κάποιους τα αστέρια, εκείνοι κοιτούσαν το δάχτυλό μου.

ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ
http://nebesnyel1.getforum.org/srt-t1160.html
Απάντηση με παράθεση