Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 20-02-18, 23:15
Deadite Ο χρήστης Deadite δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2015
Μηνύματα: 298
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων


1.Τι απειλή εντός της σκηνής πιστεύεις ότι θα μπορούσε να ήταν; Κάτι σε στυλ ouija board;
2
Αυτό με την ξαφνική αλλαγή χρώματος μαλλιών το έχω ακούσει πολλές φορές για μεγάλες στεναχώριες, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να γίνει μέσα σε μια νύχτα κυριολεκτικά...

3
Και μανιτάρια να έφαγαν, δεν εξηγείται η αφαίρεση ματιών και διάφορα άλλα τέτοια.

4
Να είναι εξωγήινοι, δεν ξέρω τι συμφέρον έχουν από κάτι τέτοιο...


5Αυτό ισχύει και σήμερα; Είναι κάτι τρίγωνο του Διαβόλου και απαγορεύονται οι πτήσεις;

6
Κάποιοι λένε ότι υπερφυσικές δυνάμεις δεν εκδηλώνονται αν αντιληφθούν την παρουσία κάμερας.

1.
Η προσωπική μου εικασία (με κάθε επιφύλαξη) είναι ότι κάτι προϋπήρχε στο σημείο όπου κατασκήνωσαν και κάπως εκδηλώθηκε ή τους επηρέασε φέρνοντάς τους σε κατάσταση αμόκ... ίσως να τους έκανε να αυτοτραυματιστούν ή να επιτεθούν ο ένας στον άλλο. Εξάλλου, η ύπαρξη ραδιενέργειας δείχνει ότι κάτι ιδιαίτερο υπάρχει στην περιοχή.

2.
Ναι, συμβαίνει σε καταστάσεις στρες. Μπορεί να συμβεί και σε λεπτά, όχι ώρες, σε περιπτώσεις που κάποιος φτάνει κοντά σε θάνατο, ή γίνεται μάρτυρας θανάτου αγαπημένου του προσώπου, σε ακραίες περιπτώσεις δηλαδή.

3.
Όπως αναφέρω και στο 1, πιθανό να αυτοτραυματίστηκαν ή να όρμησαν ο ένας στον άλλο...

4.
Συμφωνώ.

5.
Αντιγράφω από εδώ http://dyatlov-pass.com/

Unfortunately these were not the last victims of the Kholat Syakhl. From 1960-61 several airplane crashes took away lives of nine pilots and geologists who were sent here. For a time flights were totally canceled in the region. Among more recent victims of the mountain was a crash of Mi-8 in 2009. Pilots ignored long standing unofficial no- fly zone. Fortunately they survived the cash, but they couldn't explain why their helicopter went down so quickly and without any warning. Tourists today repeat the track of the Dyatlov group, but none of groups ever contain 9 people. In the early 2000's a group of 9 tourists under supervision of rescue crew repeated the same descent down the slope of Kholat Syakhl. Despite snow cover and night time none of the participants got any significant bruises or cuts. Those who observed the students did not report any difficulty in locating members on the mountain side. None of the group members were lost and vocal/ eye contact was constant between group members at all times. This only adds to the mystery of what really happened on Kholat Syakhl that day. The case of Dyatlov Pass deaths remains open.

6.
Πολύ πιθανό...
Απάντηση με παράθεση