Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1119  
Παλιά 13-12-14, 23:32
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
rados, αυτοί που ήταν να βγάλουν συμπεράσματα τα έχουν βγάλει. Αυτοί που ήταν να πειστούν για το οτιδήποτε το έχουν κάνει. Ο Βασίλης δεν προκειται να σταματησει να γράφει αυτά που γράφει, γιατί εχει συγκεκριμένο σκοπό. Πιστεύεις οτι θα αποσυρθεί μετα απο 1000+ απαντήσεις; Δεν το νομίζω. Θεωρητικά την έχει κερδίσει την συζήτηση με αυτόν το τρόπο. Μην μπαίνεις σε παιχνίδι το οποίο το έχεις χαμένο εξ αρχής, εγω εκεί έχω καταλληξει. Αποψη μου πάντα.
Θα συμφωνήσω με τον Heretic, εκτός από το σημείο με τα έντονα γράμματα. Η πραγματική νίκη για τον οποιονδήποτε είναι πάει ένα βήμα μπροστά στην έρευνά του. Να βρει μια φράση, έναν σύνδεσμο ή και μια λέξη ακόμα, που θα τον σπρώξει προς μια πτυχή του θέματος που μέχρι τότε αγνοούσε ή δεν την είχε ερευνήσει στο ανάλογο βάθος.

Ο Μπιλάρας σε τι είναι νικητής; Αν δεν είναι βαλτός, είναι καμένο χαρτί. Έχει μαύρα μεσάνυχτα από Επιστήμη, έχει μαύρα μεσάνυχτα από Ορθοδοξία, αδυνατεί να εξηγήσει με δικά του λόγια τα copy-paste που κάνει και είναι ανίκανος να αρθρώσει λόγο σε οποιοδήποτε άλλο νήμα που -θεωρητικά- άπτεται του ενδιαφέροντός του. Τι κέρδισε λοιπόν; Υπάρχει μη-λοβοτομημένος αναγνώστης του φόρουμ που πιστεύει ότι ο Μπιλάρας "κέρδισε" έστω και μία παρτίδα;

Κατά τα άλλα, θα πρότεινα να δημοσιεύουν μόνο όσοι έχουν να προσθέσουν κάτι καινούριο ή/και ενδιαφέρον στο θέμα. Ας πάψουμε να δίνουμε αξία εκεί που δεν πρέπει.
1000+ μηνύματα είναι αρκετά για κάθε ενδιαφερόμενο.
Απάντηση με παράθεση