Θέμα: Κριτική
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #62  
Παλιά 21-02-08, 23:59
Το avatar του χρήστη ^Nocturnal^
^Nocturnal^ Ο χρήστης ^Nocturnal^ δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 06-06-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Και το πανηγύρι, λοιπόν, καλά κρατεί (αν κ έχει πέσει λίγο... )

Να απαντήσω και στο λυρικότατο post του Puck:

Παράθεση:
Δηλαδή, αν μπορούσες να το ταυτοποιήσεις, θα το ανακοίνωνες;
Μάλλον για να μπει κάποιος στον κόπο να το ψάξει..έ θα το ανακοίνωνε κιόλας. Τώρα αν ξέρεις κάτι που δεν ξέρω, για περιπτώσεις που κάποιος από τους συντονιστές έφτασε σε ένα συμπέρασμα και δεν τον ανακοίνωσε να μας το πεις!Α και να μιλήσεις με στοιχεία... ευχαρίστως να το ακούσω.

Παράθεση:
Όταν το «δεδομένο» το δηλώνει μέλος της Gateway, το βρίσκεις απολύτως λογικό να το πιστέψω ( εγώ ή ο οποιοσδήποτε; ).
Το ότι το μέλος που το ανακοινώνει δεν είναι μέλος της Gateway, τώρα έχει σχέση; Βέβαια, αν ξέρεις, πάλι κάτι που δεν ξέρω, πολύ πιο ευχαρίστως να το ακούσω. Είμαι κ εγώ μέσα στη Gateway,να μάθω τι γίνεται βρε παιδί μου!

Παράθεση:
Λες να … έχει χρόνο … να γράψει και δεύτερο ;
Δε νομίζω...αα, αυτό το δεύτερο που εμφανίστηκε μάλλον δεν δικό του/της! Εκτός και αν ξέρεις κάτι παραπάνω πάλι. Για ακόμα μια φορά θα χαρώ να το ακούσω.

Παράθεση:
...ενώ, υπάρχουν και αρκετές περιπτώσεις κακού συντονισμού, παράπονα (όχι πάντα άδικα)...
Υπάρχουν περιπτώσεις πολύ καλού, καλού και φυσικά κακού συντονισμού. Εκτός από την περίπτωση παθοκτόνου (στην οποία το
λάθος συντονισμού αναγνωρίστηκε) κάτι άλλο; Θα χαρώ να ακούσω και γι'αυτό.

Παράθεση:
Ακόμα κι αν το δεχτώ, τόσο ευαίσθητοι γίνατε ξαφνικά όλοι;
Μάλλον δεν ήμαστε στο παρελθόν ευαίσθητοι, ε; Μας έχεις γνωρίσει όλους τόσο καλά και είδες πόσο σκληροί και άκαρδοι είμαστε! Πολύ χαίρομαι που συμβάλλουμε να γίνεται ο κόσμος καλύτερος! Υπήρξε και άλλη φορά αναφορά σε προσωπικά γεγονότα στο forum? Για πες μας κ εμάς; Θα χαρώ να ακούσω για μια ακόμα φορά.... Και μιας και μιλάς προσωπικά για τον καθένα μας, απαιτώ να ακούσω στοιχεία(τουλάχιστο για το πρόσωπό μου).

Παράθεση:
Με την ουσία, όμως, τι παίζει;
Είναι αλήθεια... ναι ή ου ;
Είναι αλήθεια...ναι ή ου ;
Για μια ακόμα φορά η ενημέρωσή σου είναι επαρκέστατη, τα ερωτήματα που θέτεις δείχνουν πολύ μεγάλη γνώση για το τι έγινε,
τη λειτουργία της ομάδας κλπ. Θέλω να με πληροφορίσεις κ εσύ για το τι έγινε, για το ποιες αποφάσεις πάρθηκαν...Αν είσαι τόσο ενημερωμένος όσο στα παραπάνω θέματα πες μας! (Αλήθεια, ο Απαν σαν μέλος της Gateway που λες πως είναι... τελικά τι ψήφισε

Για τα υπόλοιπα, απλά δε θα ασχοληθώ. Απλά περιμένω τις ενημερωμένες και καλά πληροφορημένες απαντήσεις σου.

Να σημειώσω μόνο ότι ένα από τα σημαντικότερα φαινόμενα που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι μερικοί άνθρωποι (για διαφορετικούς λόγους ο καθένας) διάβασαν μία εξαιρετικά μονομερή ενημέρωση και φόρεσαν το μανδύα του κριτή βάλλοντας κατά ανθρώπων που γνωρίζουν από κοντά και διαδικτυακά. Ακύρωσαν την όποια εντύπωση είχαν και προχώρησαν σε δηλώσεις εξαιρετικά δυσάρεστες τόσο για τη δική τους εικόνα, όσο και για τους ανθρώπους που έβαλλαν. Και αυτό υπό κάποιες προϋποθέσεις είναι δεκτό και σεβαστό..

Αλλά ένας δίκαιος κριτής αφιερώνει λίγο χρόνο στο να ενημερωθεί και από τις δύο πλευρές, να λάβει υπόψη του όλες τις παραμέτρους, και τότε να εξάγει ένα όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικό συμπέρασμα.. Βέβαια, μόνο και μόνο ότι διάλεξες το ρόλο του αυστηρού κριτή για ανθρώπους που είναι ένα τηλέφωνο μακριά χωρίς καν να δοκιμάσεις να επικοινωνήσεις μαζί τους (πόσο μάλλον να τους κρίνεις και μάλιστα σε ένα δημόσιο χώρο) λέει πολλά.

Δεν θα χαρακτηρίστω την τακτική αυτή, απλά θα σου πω ότι θα την κρίνει ο χρόνος.. όπως όλους μας.
__________________
"Magic will not be free from occultism until we have strangled the last astrologer with the entrails of the last spiritual master"
-
Τεχνολογικός Σύμβουλος Διαδικτύου
Τεχνολογικός Υπεύθυνος της Κοινότητας του Μεταφυσικού
Ιδρυτικό μέλος Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κοινότητας Αναζήτησης Πανεπιστημίων Θεσσαλονίκης
--
κατασκευή ιστοσελίδων mvh networks
νέα για την τεχνολογία και όλο τον κόσμο
--
Απάντηση με παράθεση