Θέμα: Κριτική
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #70  
Παλιά 22-02-08, 10:41
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος
 
Εγγραφή: 19-01-2004
Μηνύματα: 521
Προεπιλογή

Αγαπητοί φίλοι εδω έχουμε το εξής παράδοξο. Κάποιοι να διαμαρτύρονται για αυτά που κόβονται και άλλοι ενω δεν κόβονται διαμαρτύρονται γιατί κάποιοι δεν τους απαντούν. Αναφέρομαι συγκεκριμένα στα μέλη Λίτσα και Ιεροφάντη. Εγω προσωπικά θα τους πω το εξής που αφορά το πως λειτουργώ εγω. Όταν δεν έχω κάτι να πω απο το να λέω αρλούμπες, προτιμώ να μην μιλάω γιατί δεν είμαι ξερόλας. Και σας πληροφορώ αγαπητοί μου ότι τα θέματά σας τα διαβάζω. Όμως όταν δεν έχω το γνωσιακό υπόβαθρο να αντιπαρατεθώ ή να συμπληρώσω σε αυτά που γράφετε, πως θα εμπλακώ στην συζήτηση; Παρότι δεν είμαι μικρός στην ηλικία εκτιμώ ότι δεν τα γνωρίζω όλα και όταν συναντώ κάποιον που σε ένα θέμα είναι πιο διαβασμένος απο εμένα προτιμώ να ακούω. Ξέρετε τι μεγάλο κέρδος είναι αυτό; Το μεγάλο πρόβλημα της έλλειψης επικοινωνίας και του χαμηλού επίπεδου γνώσης το οποίο διακρίνει τους περισσότερους απο εμάς, είναι ότι έχουμε ξεχάσει να ακούμε με προσοχή αυτό που λέει ο άλλος. Κάποτε όταν ήμουν υπερφίαλος δεν άκουγα και δεν μάθαινα. Όταν έμαθα να σιωπω όταν πρέπει, έμαθα πάρα πολλά.
Έτσι λοιπόν φίλοι μου εσείς γράψετε αυτό που ξέρετε και μην αγωνιάτε. Να είστε σίγουροι ότι κάποιοι σας διαβάζουν. Και αν έστω και ένας έχει δώσει βάση σε αυτό που γράφετε, τότε να είστε σίγουροι ότι ο σκοπός έχει επιτελεστεί...
Φιλικά...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Απέριττος : 22-02-08 στις 10:50
Απάντηση με παράθεση