Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1082  
Παλιά 03-12-14, 16:19
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Brain games! έγραψε:
…Οι επιστήμονες του CERN την ώρα που οδηγούσαν στην σύγκρουση μεταξύ τους πυρήνες βαριών στοιχείων όπως ο σίδηρος ή ο χρυσός… ανακάλυψαν… νέα μορφή ύλης(ύλη κουάρκ)…
Πολύ ωραία τα λες. Άρα η ανακάλυψη της ύλης κουάρκ προήλθε από την σύγκρουση πυρήνων των βαριών στοιχείων όπως ο σίδηρος ή ο χρυσός, δηλαδή από υλικά στοιχεία που υπόκεινται στην άμεση παρατήρηση.

Οπότε είμαι υποχρεωμένος να παρατηρήσω:

Άλλο πράμα αγαπητέ Brain games!, είναι να αποδεικνύεις την ύπαρξη της ύλης κουάρκ, που έχει να κάνει με την ύλη, η οποία υπόκειται στην άμεση παρατήρηση, και άλλο πράμα να θέλεις να αποδείξεις το πώς δημιουργήθηκε η ύλη γενικά, ενώ ΔΕΝ ήσουν παρών όταν δημιουργείτο, ώστε να την παρατηρήσεις.

Μη συγχέουμε λοιπόν θέματα άπειρης απόστασης μεταξύ τους.
Παράθεση:
Vassilis_1 έγραψε:
Τώρα, επειδή καταλαβαίνω ότι είσαι υποστηρικτής της, σε παρακαλώ λυπήσου την, και προσπάθησε να εμφανίσεις τις της «επιστήμης» απαντήσεις, μπας και της δώσεις κάποιο δεκανίκι ώστε να την ανορθώσεις την καημένη.
Παράθεση:
Brain games! έγραψε:
Σου απάντησα λεπτομερεστατα για το ποιές είναι οι γνώμες μου που απηχούν σε όλους τους επιστήμονες του κόσμου...
Ώστε οι γνώμες σου απηχούν σε όλους τους επιστήμονες του κόσμου!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Φίλε μου υπερβάλεις.
Παράθεση:
Brain games! έγραψε:
Αν εσύ θεωρείς ότι μία μέρα ξαφνικά μπόρεσες και διέψευσες όλες αυτές τις θεωρίες που αποδέχονται κορυφαίοι φυσικοί όπως ο Stephen Hawking(αν ναι, εξήγησε μου πως)τότε παραδίδομαι αγαπητέ...
Πολύ ευχαρίστως να σου εξηγήσω. Οι θεωρίες που αποδέχονται κορυφαίοι φυσικοί, όπως τους χαρακτηρίζεις, αυτοδιαψεύδονται μέσα από τα κείμενά τους, όπου αναπτύσσονται. Πως; Έχει εξηγηθεί εδώ.

Τώρα, αυτό που απομένει, σύμφωνα με την υπόσχεσή σου, είναι να παραδοθείς αγαπητέ.
Απάντηση με παράθεση