Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 05-11-06, 13:25
Nefertiti Ο χρήστης Nefertiti δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-09-2006
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Χμ... δε συμμετέχω στο φόρουμ, κυρίως γιατί δεν έχω συχνά κάτι να πω. Το περιστατικό αυτό ωστόσο μου έφερε στο μυαλό κάτι που έγινε πριν από 3-4 χρόνια. Καθόμουν σε μια καφετέρια στο κέντρο της Αθήνας και ήρθε μια τσιγγάνα η οποία προσπαθούσε να με πείσει ότι μου είχαν κάνει μάγια. Δεν την πίστευα και της έλεγα να φύγει. Μου δίνει ένα μαντήλι και μου λέει κράτα το στο χέρι σου. Το κράτησα και όταν μετά από λίγο το άνοιξα το μαντήλι είχε δεθεί σε ένα σφιχτό κόμπο! "Να τα μάγια μου λέει" ή κάτι τέτοιο...
Εγώ φυσικά είχα εντυπωσιαστεί, αλλά της είπα κάτι σαν "δεν ξέρω πώς το κάνατε, αλλά πάντως μάγια δε μου έχουν κάνει" και την έδιωξα. Πάντως μου φαίνεται λίγο ύποπτο ότι και τα άλλα μαγικά που αναφέρθηκαν εδώ (με την ελιά και με το αντικείμενο από την τσέπη) είχαν να κάνουν με κάτι που κρατούσαμε όλοι... Δε λέω ότι είναι ταχυδακτυλουργικά κόλπα, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι ορισμένα κόλπα δεν μπροούν να γίνουν καταννοητά απ' το μυαλό, όσο κι αν το τελευταίο προσπαθεί. Κι εγώ ΞΕΡΩ ότι το μαντήλι το κρατούσα και δεν άνοιξα ούτε στιγμή το χέρι μου. ΞΕΡΩ ότι ήταν λυτό και βρέθηκε δεμένο. Δύσκολα μπορώ να δεχτώ όμως, ότι επρόκειτο για μαγεία. Ίσως έχει κάτι ευτελές το όλο σκηνικό για να το δω έτσι, δεν ξέρω. Αν μου έλεγε βέβαια η γυναίκα διάφορα από το παρελθόν μου, μπορεί να είχα και άλλη γνώμη.

Να προσθέσω ότι κι εκείνη μου ζήτησε τσιγάρο και της έδωσα. Φυσικά δεν έχει καμία σχέση, τουλάχιστον με βάση την κοινή λογική.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nefertiti : 05-11-06 στις 13:32
Απάντηση με παράθεση