Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 28-12-07, 00:06
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Αυτό με το σχοινί και τους κόμπους είναι τρικ. Μου έχουν πεί πως γίνεται αλλά μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή. Θα ρωτήσω το άτομο που το ξέρει και θα σας το πώ.

Τις τσιγγάνες που λένε αυτά τα πράγματα ποτέ δεν τις πήρα στα σοβαρά. Μια φορά όπως περπάταγα προς τη σχολή μου λέει μια "να σου πώ το γράμμα της κοπέλας που σε αγαπάει?. Της απαντάω "για πές...". Μου ειπε "Μ", Της κοπέλας μου όμως το γράμμα αρχίζει από Ι ! Την πάτησε. Άλλες φορές μου λένε ότι με ζηλεύουν, ότι κάποιος γνωστός μου θέλει το κακό μου. Σιγά τα νέα! Όλα αυτά είναι γενικολογίες και αοριστολογίες. Καμία μέχρι τώρα δε μου έχει αποδείξει ότι κάνει κάτι υπερφυσικο, αν και σταματάω γιατί έχουν πλάκα αυτά που λένε. Ίσως αυτές κόβουν τα άτομα που είναι πιο "ευάλωτα" στα τρύκ. Ενώ π.χ. εγώ που είμαι ανοιχτομάτης, την παραμικρή κίνηση θα την έπιανα.

Όσο για την ιστορία σου Μιχάλη, τη διάβασα τώρα για πρώτη φορά. Για την ελιά είμαι σίγουρος ότι είναι τρύκ, αλλά ας το αφήσουμε με ερωτηματικό. Το όνομα Γιώργος μπορεί καλλιστα να το είχε ακούσει όταν θα είχες πάρει με το κινητό το φίλο σου να δείς που βρίσκεται ;-)
Απάντηση με παράθεση