Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 28-11-07, 02:09
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Κατά τη γνώμη μου, η παρουσίαση του Νίκου ήταν ακριβώς όπως θα ήθελε ο αναγνώστης να είναι. Σίγουρα οι προεκτάσεις του θέματος δε θα μπορούσαν να αναλυθούν σε ένα άρθρο μερικών σελίδων, επομένως πιστεύω ότι ο τρόπος που παρουσιάσθηκε ήταν εξαιρετικός. Για χαμένους θησαυρούς δεν έχω γνώση (πλην λαογραφική) να πω κάτι, επομένως δε χρειάζεται να πω. Στο εάν ήταν ο τάφος του Αλεξάνδρου συμφωνώ με τους προλαλήσαντες πως δε θα μπορούσε να είναι, κατά 99,9 τοις εκατό(που λέμε). Παρόλα αυτά δε βρίσκω κάτι αρνητικό στον τίτλο του άρθρου, καθώς η παρουσίαση εμπεριείχε και αυτό το κομμάτι των ονείρων, επομένως καλώς έγινε έτσι, κι ας ήταν «πιασάρικος»(Ας μη γελιόμαστε, ακόμη και το «Ε» να παρουσίαζε το συγκεκριμένο άρθρο παρόμοιο τίτλο θα έβαζε). Επίσης φίλε ΟANNHSEA, νομίζω πως αυτές οι εκπομπές έχουν βγάλει πολύ πιο ακραία θέματα με εξίσου ακραίο πάνελ που δε νομίζω πως θα έπρεπε να «τα παίρνεις» τόσο πολύ με αυτή την περίπτωση. Καλά, δικαίωμά σου είναι βέβαια…Τέλος, πιστεύω ότι επιτέλους θα πρέπει από την πλευρά των αρχαιολόγων να πραγματοποιηθεί μια ουσιαστική έρευνα ακόμη κι αν πίσω από όλα αυτά τα συντρίμμια κρύβονται πέντε κόκκαλα και ένα κολιέ. Δεν είναι δυνατό να συζητά τόσος κόσμος δίχως αρμοδιότητες για εκείνο το μέρος και οι αληθινοί υπεύθυνοι να μην κλείνουν το θέμα.
Απάντηση με παράθεση