Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #343  
Παλιά 30-04-07, 21:46
MariaC Ο χρήστης MariaC δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-04-2007
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

Αγαπήτέ OrdoAbChao, με την τελευταία σου πρόταση θέλεις να πεις προφανώς ότι αν 2 άνθρωποι δεν έχουν τα ίδια κοινά, τουλάχιστο στον συγκεκριμένο τομέα, ίσως δεν μπορούν να επιτύχουν κοινή ζωή.. Δεν ξέρεις πόσες φορές αναρωτιέμαι για άπειρα πράγματα, όλο αυτό τον καιρό.. Έχουμε συζητήσει πολλά μαζί.. Νιώθω όμως πως επειδή ξέρει πως δεν πρόκειται να αλλάξω ποτέ τα δεδομένα που έχω, άσχετα αν αποδέχομαι όσα ακούω, ίσως υπάρχουν πράγματα, σε ξεχωριστές περιόδους της ζωής (όπως είναι τα μυστήρια) που δεν μου τα λέει τώρα για να μην ίσως μου φανούν ξένα.. Φυσικά όμως εάν καταλάβω κάτι εκείνη την ώρα, κάτι που να απομακρύνεται από τα δεδομένα ενός χριστιανικού μυστηρίου, δεν θα ήθελα να συμμετέχω, ο κόσμος να χαλάσει, κι ίσως να μην μπορώ να αποφύγω και καταστάσεις. Κάτι που μόνο άσχημο θα είναι και μη δίκαιο. Αυτός είναι ο λόγος που σε ρωτώ.. Θα ήθελα να είμαι απόλυτα ενημερωμένη και δεν νομίζω πως μπορώ από οπουδήποτε αλλού όσο αφορά τα θέματα αυτά.. Είναι καλό να γνωρίζουμε την απόλυτη αλήθεια όσο σκληρή κι αν είναι, και γι αυτή προσπαθώ. Εάν λοιπόν κάτι ξεχωριστό υπάρχει, στις περιόδους αυτές, που να αφορά οπωσδήποτε και τα 2 μέλη ενός ζευγαριού, θα ήθελα να αναφέρεις οτιδήποτε, εφόσον επιθυμείς. Σε ευχαριστώ πολύ
Απάντηση με παράθεση