Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #314  
Παλιά 18-11-08, 14:59
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από OANNHSEA
Ναι σωστά...
Δεν χρειάζεται πλέον να αποδείξουμε οτιδήποτε - φτάνει μόνο η φιλοσοφία να το κάνει αυτό...
Άρα λοιπόν εάν γράψω ότι στο σύνταγμα υπάρχει ένας πύργος 200 ορόφων, είναι εκεί!!! Καταπληκτικό!!! Και όποιος πάει εκεί θα τον δει!!!
Μιλάμε σοβαρά τώρα η αρχίζουμε τις φιλοσοφικές αηδίες;;;
Μιλάμε σοβαρά τώρα για την επιστήμη που ονομάζεται ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ ή χτυπάμε κάνα μαύρο και ονειρευόμαστε ότι θέλουμε;
Οι επιστήμες χρειάζονται ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ και δη απτές...
Όλα τα άλλα χρειάζονται απλώς δόγματα και όνειρα...

Γιατί αντιδράς με αυτό τον τρόπο;
Πιστεύεις ότι το φιλοθεάμων κοινό δεν θέλει να δει στοιχεία;;;
1on φίλε μου δεν με ενδιαφέρει το φιλοθεάμων κοινό.Εγώ γράφω εδώ για να κάνω μια όμορφη συζήτηση με άτομα που έχουμε ίδια ενδιαφέροντα.Εγώ δεν μιλάω για ΚΑΜΙΑ επιστήμη που λέγεται αρχαιολογία,όχι ότι δεν με ενδιαφέρει καθόλου,απλά δεν θεωρώ ότι χρειάζεται στο παρόν θέμα.Γι'αυτό και όπως είπα και πριν βλέπω τελείως λάθος την προσέγγιση που κάνει ο φίλος sunborn στις τελευταίες 2 σελίδες.Οπότε επειδή όλοι εμείς αποδειχτήκαμε ανάξιοι ΚΑΛΩ ΕΣΠΕΥΣΜΕΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΛΟΥΞ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΜΕΤΑΛΑΜΠΑΔΕΨΕΙ ΤΟ ΧΑΟΣ ΤΟΥ!Το τελευταίο ενδιαφέρον που έχει το ζήτημα της Ατλαντίδος είναι το αρχαιολογικό,και φυσικά είναι και κάτι που δεν μπορεί να αποδειχτεί.Βλέπεις εδώ χρησιμοποιώ την έννοια της απόδειξης.Εσύ όμως φίλε μου κάνεις ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ γενικεύσεις και αναγωγές,όπως στο παράδειγμα που λες για τον πύργο 200 ορόφων στο Σύνταγμα αλλά και σε όλα μέχρι στιγμής τα ποστ σου χρησιμοποιείς ανάλογα παραδείγματα.Είναι ανούσιο αυτό που κάνεις.Επειδή δηλαδή(δεν το αμφισβητεί κανείς αυτό) σε κάποια πράγματα ισχύει η λογική,κάνεις την αναγωγική σκέψη και την εφαρμόζεις σε όλα.Αυτό είναι μεγάλο λάθος κατά τη γνώμη μου και αντικειμενικά σίγουρα "αναπόδεικτο"...
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη the_black_planet : 18-11-08 στις 15:00
Απάντηση με παράθεση