Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2539  
Παλιά 14-10-19, 15:42
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Οι δύο επάνω, οι επιστημονικά τεκμηριωμένες τοποθετήσεις, συνδυάζουν ένα καλό τεστ,
για να αποδειχθεί ότι η περίπτωσή σου είναι αντικείμενο ψυχιατρικής έρευνας.
Τα δυο που λέτε ούτε επιστημονικά ούτε τεκμηριωμένα ούτε αποδείξεις είναι, ένα αλλαλούμ από προτάσεις που είναι γεμάτες από ανεύθυνους λογισμούς, παραλογισμούς και αντιεπιστημονικές θέσεις, οι οποίες δεν αξίζουν καν αντίκρουσης..


Παράθεση:
Ως γνωστό, η Επιστήμη καθώς δια της μεθόδου της “Επαγωγική λογική”, έχει απορρίψει τη χρήση των πειραμάτων, που σκοπό έχουν να εξιχνιάσουν τα θέματα της κοσμογονίας ... ξεκαθάρισε, ότι αυτά τα θέματα δεν είναι δυνατόν να εξιχνιασθούν δια της χρήσης των πειραμάτων.
Αυτό δεν είναι ούτε γνωστό ούτε ισχύει.
Μια χαρά η επιστήμη αποδέχεται τα πειράματα και προσπαθεί να εξιχνιάσει οτιδήποτε.
Έστω ότι δεν μπορεί να εξιχνιάσει , ΑΚΟΜΑ, μια σειρά από ερωτήματα. Μπορεί να απορρίψει μια σειρά από πιθανές εκδοχές.
Παράδειγμα, αν το Σύμπαν έχει 16 δισ ή 14 δισ , εστω ότι ΔΕΝ μπορεί να βρει μια απάντηση που να ικανοποιεί ΟΛΟΥΣ τους επιστήμονες, μπορεί να απορρίψει γελοίες και ανεδαφικές προτάσεις ότι το ΣΥΜΠΑΝ είναι ηλικίας 7500 ετών
επειδή έτσι έγραψε το μεγάλο ρολόι.


Παράθεση:
Και αυτό έκανε. Αντιμετώπισε τις επικρατέστερες κοσμογονικές προτάσεις, βγάζοντας συμπέρασμα, για το ποια αξιωματική κοσμογονική πρόταση, είναι αποδεδειγμένη.
Οι επικρατέστερες κοσμογονικές προτάσεις ΔΕΝ είναι δυνατόν να κάνουν beaty contest και να βγει η καλύτερη.
Αυτό απ την φύση του είναι διαστροφικό και καθόλου επιστημονικό.

Εν κατακλείδι.

"Εγώ είμαι η Αφροδίτη", αυτή η πρόταση ΔΕΝ εμπίπτει σε καμία αντίφαση και επομένως εσύ τώρα μιλάς σε μια Θεά και ρώτησα τον πατέρα μου τον ΔΙΑ και μου είπε 14 δις τουλάχιστον υπάρχει το Συμπαν.

Επιπλέον, η Ελληνική Μυθολογία είναι δεκάδες χιλιάδες φορές πιο διασκεδαστική και διδακτική και αληθινό λογοτέχνημα αν συγκριθεί με την "αγία γραφή"
Απάντηση με παράθεση