Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 13-12-05, 17:46
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Και για να μην παρεξηγούνται τα πράγματα, Astria, οφείλω να σου πω ότι οι αντιρρήσεις τόσο οι δικές μου όσο και του Quendi, καθώς και οι "συμβουλές" δεν απευθύνονταν σε σένα προσωπικά. Οφείλουμε να τονίζουμε στους νέους και στους παλιούς διαδικτυακούς μας φίλους, ότι στη βιβλιογραφία υπάρχει μεγάλη δόση υπερβολής και ψεύδους, χωρίς να διεκδικούμε κανένα μονοπώλιο στη γνώση, τουλάχιστον εγώ που παραδέχομαι ότι δεν είμαι κανένας Γκουρού της Μεταφυσικής.
Οι ενστάσεις μας κατευθύνονται προς εκείνους που διασπείρουν τέτοιες ανακρίβειες (και τονίζω ξανά ότι δεν εννοώ εσένα, αλλά τους κατ' ευφημισμόν συγγραφείς). Από εκεί και πέρα, θεωρώ ότι το να ακούει κανείς τις όποιες συμβουλές του δίνονται και να τις εφαρμόζει στο βαθμό που το θεωρεί αναγκαίο για τον ίδιο, είναι δείγμα εξελιγμένου τρόπου σκέψης, σχεδόν μεταφυσικού. Για αυτό, το θέμα δεν θα αναλωθεί σε προσωπική αντιπαράθεση και παρακαλώ να συνεχιστεί ο διάλογος. Οι Συντονιστές είμαστε πάντα διαθέσιμοι μέσω προσωπικών μηνυμάτων να επιλύουμε τέτοιες πιθανές, αλλά κατά τη γνώμη μου άσκοπες "διαμάχες."
Απάντηση με παράθεση