Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #166  
Παλιά 29-05-09, 15:16
DTomGR Ο χρήστης DTomGR δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 25-08-2007
Μηνύματα: 6
Exclamation

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ~*WiLdChILD*~
ΤomGr δεν ειναι τοσο απλο οσο νομιζεις.Η μονη σιγουρη φορα π εχω κατορθωσει αστρικη προβολη ειναι 1,κ δν μπορω να την αμφισβητησω με τιποτα.Ειχα βγει απ το σωμα μ στον πραγματικο κοσμο.Παρ ολα αυτα επεστρεψα στο σωμα μου χωρις να προλαβω να ''λυσω'' καμια απορια μου...παρολο που δεν τρομαξα κτλ, επεστρεψα σαν μαγνητης σιγα σιγα στο σωμα μου λιγη ωρα αφου βγηκα.....Μαλλον ηταν μια συντομη εξωσωματικη εμπειρια στον αληθινο χρονο.


Τωρα οσον αφορα την αστρικη προβολη,σημερα μπερδευτηκα ακομη περισσοτερο...Τι σόι διασταση ειναι αυτη?Οπου ολα οσα σκεφτεσαι υλοποιουνται?Σημερα το πρωι κατορθωσα να κανω αρκετες φορες αστρικη προβολη,κανονικα χωρις να αποκτησω συνειδητοτητα απ το ονειρο μου,αλλα εξ αρχης......και παρολο που οταν βγηκα απ το σωμα μου το δωματιο ηταν απαραλλαχτο,εβλεπα απο κατω τον εαυτο μου να κοιμαται σε διαφορετικη σταση,απ οτι πριν βγω απ το σωμα μου,και μαλιστα καποια στιγμη ανοιξα και τα ματια μου..........εβλεπα επισης αντικειμενα στο σπιτι που κανονικα δεν θα πρεπε να ειναι.........Σιγουρα δεν ηταν οπως η εμπειρια η μια και μοναδικη π ανεφερα πριν......Τελικα ποσο αληθινο ειναι ολο αυτο???Εχω μπερδευτει!!!

Παντως σε σχεση με μια αλλη φορα ηταν λιγοτερο θολα!Ενα βημα τη φορα

Αν ημουν σε μια σταθερη και οχι ''μεταβλητη με τις σκεψεις μου'' διασταση,σιγουρα θα ελυνα πολλες υπαρξιακες και μη αποριες..........Οσες φορες ομως εχω βρεθει σ αυτη την παραξενη μεταβλητη διασταση και εχω επικαλεστει οντοτητες ανωτερες,ποτε δεν βρηκα ανταποκριση.

Α και αυτο που ελεγες για τα παραμυθακια που ταχα καποιοι διηγουνται,ειναι επειδη οντως τα ζουνε.....οτι και να ναι σ αυτη την διασταση κυριαρχει η δυναμη της φαντασιας.....θα πρεπει να εισαι σε πολυ υψηλο επιπεδο για να επικοινωνησεις με ανωτερα οντα,και να αποφυγεις καθε ''ανουσια'' προκληση του κατωτερου εαυτου σου,οπως για παραδειγμα ψευτικες σεξουαλικες εμπειριες και λοιπα με τα οποια ορισμενοι καταπιανονται και χανουν την ουσια.Ειναι δυσκολο να χαλιναγωγησεις τον εαυτο σου.Θελει ωριμη σκεψη και στοχο.
Από τη μια μεριά αναφέρεις ότι το να κάνεις μια Α.Π. είναι κάτι που θέλει χρόνο και δεν είναι εύκολο και από την άλλη μου αναφέρεις ότι σήμερα...το έκανες λες και ήταν παιχνίδι.... υποψιάζομαι ότι τελικά ....κάτι άλλο συμβαίνει και όχι πραγματικά αυτό που φαντάζεσαι....

και όπως συνεχίζετε να αποδεικνύετε ότι .... δεν υπάρχουν απαντήσεις για τα ερωτήματα που έθεσα προηγούμενος....
Καλό θα ήταν να μην καταθέτουμε την "φαντασία” μας ....γιατί η φαντασία και η παραίσθηση παράγεται πάρα πολύ εύκολα ......
__________________
LiveEveryDay
Απάντηση με παράθεση