Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #68  
Παλιά 19-06-13, 07:57
Το avatar του χρήστη biki
biki Ο χρήστης biki δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-05-2013
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

Βρε Βασίλη, στο θέμα των θρησκευτικών στα σχολεία σε ρώτησα αν το έχεις ψάξει καθόλου και η απάντηση σου ηταν βεβαιοτατα.. Ε λοιπόν εγώ ξέρεις τι βλέπω..; κανεις το ίδιο λάθος με όλους όσους πιστεύουν κάτι τόσο βαθια που ότι και αν ψάξουν που έρχεται σε αντίθεση με τα πιστεύω τους με τον ένα η τον άλλο τρόπο το βγάζουν άκυρο.. είναι τόσο βαθια φυτεμένα τα πιστεύω σου που σε τυφλωνουν σε βαθμό που δεν βλέπεις τίποτα άλλο πέρα από αυτά. Αν θες να το ψάξεις το θέμα σωστα πρέπει πρώτα να απαρνηθείς τα πιστεύω σου και να το ψάχνεις το θέμα όχι μόνο από τη δική σου οπτική γωνία αλλα από πολλές διαφορετικές, διαφορετικά δεν υπάρχει περίπτωση να βγάλεις πραγματικά αντικειμενικά συμπεράσματα.. με το να απαντάς στα επιχειρήματα των άλλων με αστεία δεν κερδίζεις τίποτα , αντίθετα αποδεικνύεις τα λεγόμενα μου. Και μια απορία βρε παιδί μου.. πως γίνετε να θεωρείς τόσο αστεία την θεωρία της εξέλιξης και να μην σου φαίνετε αν όχι αστείο τουλάχιστον περίεργο το γεγονός ότι ο θεός εφτιαξει τον Αδάμ από το χώμα και την Εύα από το πλευρό του. Αλλα βλέπεις ο καημένος ο θεουλης κουράστηκε να φτιάξει και την Εύα από το χώμα και λέει δεν την φτιάχνω μωρέ από το πλευρό του να τελειώνω να μην πεδευομαι..( για να χρησιμοποιήσω και λίγο το σκεπτικό σου )
Καλημέρα σε όλους.
Απάντηση με παράθεση