Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1349  
Παλιά 11-07-15, 16:20
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Φίλε Vassilis_1, δεν υπάρχει λόγος να διατυπώνουμε ξανά τα ίδια και τα ίδια.

Εχεις καταλήξει κάπου όπως κι εγώ...όπως κι ο υπόλοιπος κόσμος. Mπήκα στην λογική σου, για να μπεις στην δική μου, αρκεί να καταλάβεις
ότι η επιστήμη όπως κι η θρησκεία αποδέχονται μόνο ότι τους συμφέρει. Πάντα ήθελα να καθήσουν στο ίδιο τραπέζι να συζητήσουν
αλλά αφού το 70% της συνοχής των επίτιμων μελών τους είναι "όρνια", πως να συμβεί αυτό; δεν κάθησα να σκεφτώ πολύ.
Κράτησα μόνο ότι αποδεικνύεται "εμπράκτως" και τράβηξα τον δρόμο μου. Βλέπεις...έκαναν την επιλογή τους.

Κρατώ λοιπόν τον τρόπο που λειτουργούν κάποιες συσκευές, κάποιες μηχανές, τα σχέδια τους, τις ιδιαιτερότητες που ενδέχεται να παρουσιάσουν
εν συναρτήση με κάποιες παραμέτρους όπως κι άλλες διεργασίες της επιστήμης που αποδεικνύονται "έμπρακτα". Δεν με απασχολεί τίποτα άλλο.
Άλλοι θέλουν να συλλέγουν κάμπιες, τι να κάνουμε; έκαστος εφ'ω ετάχθη.

Κοντολογίς...το "αν δεν είναι μαύρο, θα είναι άσπρο, γκρι ή κάποιο άλλο χρώμα" δεν με αγγίζει. Θα πρέπει να δω το χρώμα, να μάθω το χρώμα
και πίστεψέ με πολλοί άνθρωποι σκέφτονται έτσι. Φυσικά στο μέλλον το πράγμα θα δυσκολέψει κι άλλο καθότι θα ζητούνται όχι μόνο αποδείξεις
αλλά και αναπαράσταση γεγονότων σε πολλά θέματα. Έρχονται μεγάλες διαφωνίες και διαμάχες. Είναι αναμενόμενο αυτό.
Ας πρόσεχαν λοιπόν όλοι τους.

(αυτά είχα να πω, θα τα ξαναπούμε λογικά σε κάποιο άλλο θέμα, ήσουν ευχάριστος συνομιλητής)

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 11-07-15 στις 16:25
Απάντηση με παράθεση