Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1847  
Παλιά 26-09-18, 22:14
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Σκέπτεσαι γιατί έχεις ενέργεια. Συμπέρασμα πρώτο Δεν σκέπτεσαι εσύ αλλά η ενέργεια.
Δεύτερον η ενέργεια αλλάζει μορφή αλλά δεν λιγοστεύει άρα παραμένει σταθερά ενέργεια. Δεύτερο συμπέρασμα Η ενέργεια είναι αθάνατη.
Η ενέργεια είναι δύναμη η οποία ταλαντώνει τα άτομα τα οποία είναι άυλα και ταυτόχρονα τα συγκρατεί ενωμένα. Αυτό είναι ύλη? δεν νομίζω Για εμένα είναι ένας αυξομειούμενος χυλός ενέργειας Από που προέρχεται αυτή η δύναμη και πως την χρονολογείς αν δεν ξέρεις πως δημιουργήθηκε πως μένει αναλλοίωτη και πότε άρχισε να υπάρχει?
Γιατί αυτή η δύναμη είναι που κρατά ενωμένους τους μικρούς ήλιους του ατόμου τους ήλιους του σύμπαντος ή τις πολλαπλές συμπαντικές διαστάσεις. Αυτή η δύναμη προήλθε από ένα μπαμ και κάτω? Και μετά πως άρχισε να σκέπτεται και να δημιουργεί αυτόν τον μεγαλειώδη όγκο που δεν μπορεί ο νους μας να χωρέσει? ... Με ένα μπάμ... ούτε καν δύο! Το περίεργο είναι πως η ίδια ενέργεια κάνει εμένα και εσένα να σκεπτόμαστε διαφορετικά? Ενέργεια η μία ενέργεια και η άλλη. Η αντίληψη όμως είναι διαφορετική το οποίο σημαίνει ... τρως ληγμένα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 26-09-18 στις 22:21
Απάντηση με παράθεση