Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #476  
Παλιά 31-08-13, 17:41
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από PUCK
Δεν δέχεσαι την θεωρία της εξέλιξης επειδή θεωρείς οτι η επιστήμη είναι ανάξια να λαμβάνεται σοβαρά υπ όψιν…
Εδώ αναλύεται, σε τι είδους θέματα, και για τους δύο λόγους, που επιστήμη δεν πρέπει να λαμβάνεται υπ’ όψιν, όταν ασχολείται με αυτά:
Παράθεση:
Έτσι λοιπόν, όταν η επιστήμη νεογνό εκφράζει θεωρίες, σε θέματα που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ, άρα μοιραία και να ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ, όπως στα θέματα της αρχής του σύμπαντος, της ζωής (απούσα γαρ κατά τη δημιουργία τους. Και όπου, όπως ξέρουμε, απουσιάζει η άμεση παρατήρηση, μοιραία, απουσιάζει και η απόδειξη. Αυτός είναι απαράβατος επιστημονικός όρος), εννοείται και της υποτιθέμενης αρχής της εξέλιξης, δια του ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΥ, δεν έχουμε κανένα δικαίωμα να τις υπολογίζουμε.
Αυτές οι θεωρίες της επιστήμης νεογνού, συνεπώς ΚΑΙ, λόγω της ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙΣΑΣ αστρονομικής και ακατάσχετης αδυναμίας της, σαφώς καθίστανται αβάσιμες και ΑΠΡΙΟΡΙ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΝΤΑΙ.
Κοίταξε και εδώ
Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από PUCK
γιατί μπαινεις σε όλα τα φορουμς? Τι σκοπιμότητα υπάρχει?
Δεν νομίζω να έχω μπει σε όλα τα φορουμς.
Τη στιγμή που έχουν επηρεασθεί ορισμένοι, από την τελείως αστήρικτη και ψευδή θεωρία της εξέλιξης, θεωρώ υποχρέωσή μου, να κάνω ότι μπορώ ώστε να καταδειχθεί το ψεύδος της.
Παράθεση:
Αρχική δημοσίευση από PUCK
Γιατί υπάρχει σχέδιο; Ποιο είναι αυτό; Γιατί υπάρχει σχεδιαστής; Αποδείξεις που να ισχύουν για όλους;
το ερώτημα αυτό φίλε PUCK έχει απαντηθεί εδώ.
Απάντηση με παράθεση