Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 16-03-07, 23:28
Το avatar του χρήστη dragoness_crysta
dragoness_crysta Ο χρήστης dragoness_crysta δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Περιοχή: Athens, Glyfada
Μηνύματα: 272
Προεπιλογή

Γιατι απλουστατα φοβομαστε....εδω δεν μπορουμε να πουμε την αποψη μας ελευθερα ουτε στα πανεπιστημια...για παραδειγμα στις συνελευσεις που κανουμε τωρα στις καταληψεις....ηθελα σε πολλες απο αυτες να πω καποια πραγματα και να τους την μπω κυριολεκτικα...ε δεν το εκανα γιατι θα μου ορμουσαν περισσοτερο λεκτικα αν οχι και σωματικα....ασε που θα με εβγαζαν τρελη και οτι ειμαι με την παραταξη που θελει την ιδιωτικοποιηση και μπλα...μπλα...μπλα...
μη στα πολυλογω...απο τη στιγμη που φοβομαστε απο την ακαδημαικη μας ζωη να πουμε καποια πραγματα...φαντασου τι γινεται παρα περα....

φανταζομαι εχεις δει το V for Vendetta....δυστυχως, αυτη η ταινια παρουσιαζει καθαρα το μελλον....και ειναι πολυ αληθοφανης...με μονη τη διαφορα οτι δεν ξερω αν θα βρεθει ο αναλογος V για να μας ανοιξει τα ματια....

Δεν με πολυενδιαφερουν τι κανουν οι αλλοι λαοι, γιατι οπως και να το κανουμε απο τους ευρωπαικους λαους, ειμαστε ο πλουσιοτερος σε ιστορια, ηθη εθιμα και παραδοσεις. Συνηθως αφανισμος εχει στοχο τον πιο πλουσιο ετσι δεν ειναι?
Αυτο που προσπαθουν να κανουν ειναι να μας μετατρεψουν σε μια αμορφη μαζα...αυτο γινεται ευκολα...χαλια παιδεια για να μη μορφονονται σωστα, να μην καταλαβαινουν πολλα πραγματα και οτι και να τους πλασαρουμε να το καταπινουν αμασητο...ετσι τους κανουμε οτι θελουμε και επιβαλουμε την κυριαρχια μας. Και δεν θα υπαρχει και προβλημα εξεγερσης αφου ολοι θα ειναι σαν φυτα....και ας πουμε οτι υπαρχει...ε εχουμε τις ειδικες δυναμεις και βαρατε στο ψαχνο σκοτωστε κοσμο για να φοβηθουν περισσοτερο και να ησυχασουν.

Τουλαχιστον ξερω οτι εμεις αν και συμβαινουν ολα αυτα αντιστεκομαστε...με διαφορους τροπους οι οποιοι δεν ειναι εμφανεις αλλα υπαρχουν. Οι διαδηλωσεις ειναι μια μορφη αλλα τις εχουν ξεφτιλισεις με σκοπο να μας τις κοψουν και αυτες...για αυτο που ειμαι επισης σιγουρη οτι οι κουκουλοφοροι ειναι πληρωμενοι για να κανουν καταστροφες οι αστυνομικοι ειναι αμετοχοι και αυτοι εσκεμμενα, οι ζημιες γινονται, αποδεικνυονται πολυ λαθος και τελικα σε λιγα χρονια με νομο θα μας τις απαγορεψουν και αυτες....αχ ας ημουν γαλατισσα..θα ετρωγαν κατι φαπες οι ρωμαιοι....

Οσο για το βιβλιο της ιστοριας μετα λυπης μου εχω να πω οτι ολα αυτα ειναι η αρχη...αν οχι η αρχη τοτε λιγο παραπερα γιατι αυτη η κατιουσα αρχισε εδω και μερικα χρονια και συγκεκριμενα με το που αφησα το γυμνασιο.....εξελισσονται αρκετα γρηγορα...κουνια που μας κουναγε
__________________
Some of us fall...some of us fly...most of us live to try...
'till the edge of forever....
Απάντηση με παράθεση