Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1067  
Παλιά 30-11-14, 17:10
Brain games! Ο χρήστης Brain games! δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-10-2013
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

^Αλήθεια, όλες αυτές οι ανακαλύψεις που έχουν γίνει σήμερα στην επιστήμη όπως η ανακάλυψη των κουάρκς(όρος που επινοήθηκε το 1964 από τον Αμερικανό φυσικό Μάριεν Γκελ Μαν), η ανακάλυψη των γκλουονίων(φορείς της ισχυρής πυρηνικής δύναμης) και των σωματιδίων W+, W- και Ζ0(φορείς ασθενούς πυρηνικής δύναμης) είναι ανακαλύψεις που βασίστηκαν σε κάποια συγκεκριμένη άμεση παρατήρηση?? Έχεις παρατηρήσει ποτέ ΑΜΕΣΑ καμία μαύρη τρύπα στον γαλαξία μας ή για να επεκταθούμε λίγο, καμία σκουλυκότρυπα(wormhole)?? Με την λογική σου, ακόμη και ο χρόνος θα έπρεπε να καταργηθεί ως τέταρτη διάσταση αφού μην μου πεις ότι έχεις παρατηρήσει ποτέ κανένα τετραδιάστατο αντικείμενο πχ τετραδιάστατο κύβο??

Και αφου μας λες ότι η γνώση της επιστήμης είναι μία σταγόνα στον ωκεανό, μεσιέ Sthephen Hawking του διαδικτύου, τότε με βάση την ΠΑΝΣΟΦΗ και ΤΕΛΕΙΑ θρησκεία σου θέλω να μου απαντήσεις μία εξαιρετικά απλή ερωτηση...Απλή φυσικά μόνον για την επιστήμη, όχι για την θρησκεία...
Μπορείς να μου εξηγήσεις αναλυτικά ΓΙΑΤΙ ο ουρανός κάθε μερα έχει γαλάζιο χρώμα?? Σε παρακαλώ μόνον, μην μου πεις ότι τον ελαιοχρωμάτισε ο Θεός την 6η μερα της δημιουργίας για να δώσει καλύτερο φόντο στον κόσμο...

Old Guard Grenadier, για να είμαι ειληκρινής αυτή ήταν η πρώτη φορά που μπήκα μετά από πολύ καιρό και έτσι δεν ήξερα αν υπάρχει άλλο σχετικό θέμα, θα δω όμως αν υπάρχει ενδιαφέρον και για τα ταχυόνια
__________________
Oρθή σκέψη και τετράγωνη λογική!
Απάντηση με παράθεση