Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 12-05-07, 18:25
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos81c
Η πρώτη μου επαφή με το σπίτι αυτό ήταν το 2002 περίπου. Είχα πάει με έναν φίλο και την κοπέλα του στα Βοτσαλάκια. Ξαφνικά η κοπέλα άρχισε να κλαίει χωρίς λόγο και χωρίς να μπορεί να συγκρατηθεί, ενώ έτρεμε πολύ έντονα. Την πήραμε σηκωτή πιο πέρα. Δεν ήξερα τίποτε για το στοιχειωμένο σπίτι τότε.

Το σπίτι αυτό είναι παλιό αρχοντικό και βρίσκεται πάνω από την παραλία "Βοτσαλάκια" και συγκεκριμένα πάνω από τα γήπεδα μπάσκετ. Έχουν μείνει μόνο οι πλαϊνοί τοίχοι, αλλά η μορφή της κοπέλας που εμφανίζεται φαίνεται εκεί που θα ήταν το πάτωμα του 1ου ορόφου. Η μορφή είναι λευκή φασματική και αγναντεύει προς το Σαρωνικό. Έχει μακριά μαλλιά και τα χέρια κολλημένα στο σώμα της. Το πάτωμα σημειωτέον δεν υπάρχει, έχει καταρρέυσει προ πολλού.

Την ιστορία που περιγράφεις για το παρελθόν αυτής της κοπέλλας την έχω ακούσει κι εγώ.

Πολλοί άνθρωποι που πάνε στην περιοχή, έστω κι αν δεν γνωρίζουν για το στοιχείωμα του σπιτιού, λένε ότι όταν βρίσκονται εκεί έχουν την αίσθηση ότι κάποιος τους παρακολουθεί.

Από τις αμέτρητες φορές που επισκέφτηκα το σπίτι,με τον Ragnarok,δεν μπορώ να πω ότι διαπιστώσαμε ύπαρξη φαντάσματος...Είμαι ψιλοσίγουρος πλέον ότι πρόκειται περί νεομυθολογίας...Όσο για την εμφάνιση του φαντάσματος δεν μπορώ να πω κάτι,απλά γιατί δεν το έχω δει...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση