Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #76  
Παλιά 24-02-07, 17:03
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από burburidou
εγω δηλαδη που δεν πιστευω στον θεο η εστω δεν τον ασπαζομαι(γιατι δεν ειμαι εγω σε θεση να κρινω το αν υπαρχει η οχι οπως και κανενας μας) δεν μπορω να πιστευω και στην αγαπη? δεν μπορω να ειμαι καλος ανθρωπος? δεν μπορω να πιστευω στην ηθικη? να βοηθαω τους συνανθρωπους μου? αυτο νομιζεις?
Καλή μου φίλη,θεωρώ πώς αδικείς τον Κυκλώνα σε αυτό το σημείο.Ο Κυκλώνας δηλαδή πιστεύω ότι δεν εννοεί σε καμία περίπτωση ότι ο Άθεος δεν μπορεί να είναι καλός και αγαθός άνθρωπος,απλά ότι(κάτι το οποίο ενστερνίζομαι απόλυτα) ότι η σημερινή ψευτοδιανόηση μας έχει διαστρέψει κάποιες έννοιες και ακόμα και ένας άνθρωπος με αγνή ψυχή και αγάπη μέσα του,δεν γνωρίζει συνειδητά σε μεγάλο βαθμό την πραγματική φύση της αγάπης,η οποία είναι όντως ένας Θεός,σύμφωνα όχι μόνο με το Χριστιανισμό αλλά και με τις πανάρχαιες θρησκείες.

Προς Κυκλώνα τώρα:
Φίλε μου,πραγματικά και από τη μεριά μου να σε ευχαριστήσω για αυτά τα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα που μοιράστηκες μεταξύ μας.Βέβαια θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι στάθηκες τυχερός μέσα στην ατυχία σου κατά κάποιον τρόπο,τουλάχιστον περισσότερο τυχερός από κάποιους άλλους ανθρώπους.Εγώ δε σε χαρακτήρισα ποτέ αναίσθητο φυσικά,απλά,και θα επιμείνω σ'αυτό,ίσως λόγω του όμορφου περιβάλλοντος στο οποίο μεγάλωσες,δεν έχεις και πολύ μεγάλη επαφή με την πραγματικότητα πολλών σημερινών νέων...
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη the_black_planet : 24-02-07 στις 17:07
Απάντηση με παράθεση