Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1305  
Παλιά 19-01-15, 16:15
Pholarchos Ο χρήστης Pholarchos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς, όπως τα λες είναι φίλε Χρήστο. Η "επιστήμη" είναι συνυφασμένη με την άγνοια, αλλά είναι συνυφασμένη και με το σκοταδισμό. ....[/URL]
Νομίζω πως κάτι άλλο θέλεις να πεις αλλά δε σου βγαίνει καλά.
Να σου θυμίσω ότι η επιστήμη μας έχει δώσει και τις ασπιρίνες και τα φάρμακα (που δε νομίζω να αρνείσαι να πάρεις (άρα γίνεσαι συνεργός με την "επιστήμη" που "είναι συνυφασμένη με την άγνοια, αλλά είναι συνυφασμένη και με το σκοταδισμό").
Η επιστήμη μας έδωσε - και κυρίως εδώ σ ο υ έ δ ω σ ε - τα εργαλεία να είσαι στον ίντερνετ και να συζητάς (άρα πάλι γίνεσαι συνεργός με την "επιστήμη" που "είναι συνυφασμένη με την άγνοια, αλλά είναι συνυφασμένη και με το σκοταδισμό")
Η επιστήμη σου τυπώνει τα βιβλία που διαβάζεις, πακετάρει τα ΄τρόφιμα που τρως, σου δίνει καλύτερα αυτοκίνητα, μοτοσυκλέτες και αεροπλάνα για να κυκλοφορείς (μή μου πεις ότι είναι "υπεράνω όλων αυτών και δεν επωφελείσαι, άρα ξανά είσαι συνεργός με την "επιστήμη" που (λες πως) "είναι συνυφασμένη με την άγνοια, αλλά είναι συνυφασμένη και με το σκοταδισμό")
Η επιστήμη μέσω DNA λύνει ιατρικά αλλά και εγκληματολογικά προβλήματα (κανείς δεν ενοχλείται όταν μέσω DNA αποδίδεται δικαιωσύνη η αθωώνονται άνθρωποι που φυλακίστηκαν άδικα - κι αν είσαι εντάξει μ'αυτό άρα γίνεσαι συνεργός με την "επιστήμη" που "είναι συνυφασμένη με την άγνοια, αλλά είναι συνυφασμένη και με το σκοταδισμό".

Συμπέρασμα: άλλο θέλεις να πεις.
Απάντηση με παράθεση