Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 28-11-18, 18:16
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από StarOfDavid Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν ακούει μελλοντικές συζητήσεις και σενάρια και ισχύει ειναι σαν να αποδεχόμαστε το προδιαγεγραμμένο μέλλον. Αλλά γιαυτό δεν μπορώ και πολυ να αμφιβάλω καθότι ο χρόνος είναι πράγματι πολύ περίεργος σε ανώτερες διαστάσεις. Αλλά η ενεργοποίηση του τρίτου ματιού δεν ειναι απαραίτητα εμφανής σε αισθητηριακό επίπεδο, γενικώς έχει να κάνει με την πλήρη συνειδητοποίηση απότι έχω καταλάβει, αλλά τι να πω ίσως και να βλέπει κανείς και αύρες και να ακούει φωνές , δεν ξέρω. Εγώ την αίσθηση του τριτου ματιού σε επίπεδο δονήσεων και πιέσεων την βιώνω κατά τον διαλογισμό και κάποιες φορές με ψυχοτρόπα αναβοσβήνει ένα μοβ με κιτρινο φως στο μέτωπο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορώ να σου απαντήσω με βεβαιότητα, αλλά κάποια περιστατικά που έχω ακούσει με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι τουλάχιστον για τις επόμενες 2-3 μέρες απο το χρονικό ορόσημο που αντιλαμβανόμαστε ως "τώρα", ναι είναι προδιαγεγραμμένη.
Εδώ υπάρχει ένα παράδοξο όμως... ο θεός (όπως τον αντιλαμβάνεται ο καθένας) λένε ότι γνωρίζει το μέλλον.

Αν ισχύει αυτό (προδιαγεγραμμένο μέλλον), τότε δεν μπορεί να ισχύει ταυτόχρονα και η ελεύθερη βούληση, σωστά;
Απάντηση με παράθεση