Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 18-06-12, 17:01
naeb Ο χρήστης naeb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Μηνύματα: 557
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΙΑΝΕΙΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή melian, διαφωνώ με το μπανάρισμα της fantasy και με τα μπαναρίσματα-αποκλεισμούς-λογοκρισίες των μελών γενικότερα. Απ' όσο θυμάμαι δεν είδα κάποιον υβριστικό προσωπικό χαρακτηρισμό εκ μέρους της, ώστε να "τιμωρηθεί" με μπανάρισμα. Εκτός εάν έγραψε κάτι "βαρύ", το οποίο δεν αντιλήφθηκα.
Συμφωνώ αν και κάποια μηνύματα πιστεύω ορθώς σβήνονται.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΙΑΝΕΙΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης, νομίζω ότι από τη στιγμή που ως διαχειριστές επιτρέπετε να λειτουργεί το Τμήμα Πολυσυγγραφίας χωρίς συγκεκριμένους κανόνες και περιορισμούς, φιλοξενώντας "συγγραφικές εμμονές" κάποιων μελών, γιατί σας ενοχλεί η "εμμονή" κάποιων "άτακτων" μελών να κριτικάρουν, με την όποια σατιρική ή χαβαλετζίδικη διάθεση, τα κείμενα που αναρτώνται;
Και σε αυτό συμφωνώ. Αφού επιτρέπετε σε κάποιους χρήστες να κάνουν το hobby τους δημοσιοποιώντας τα κείμενά τους, γιατί να μην επιτρέπετε και σε άλλους χρήστες να κάνουν το hobby τους κριτικάροντας, ενίοτε σατιρικά ή χαβαλετζίδικα;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΙΑΝΕΙΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Η κριτική είναι ανάλογη του επιπέδου και της ποιότητας των ιστοριών που αναρτώνται.
Θα τολμήσω λοιπόν να πω εν συντομία, μιας και δεν είμαι και ο καταλληλότερος να δίνω συγγραφικές συμβουλές, οτι στο παρόν έργο παρατηρώ μεγάλη πρόοδο στον τρόπο γραφής της fantasy. Και μιας και ο χώρος το επιτρέπει θα χρησιμοποιήσω αλληγορία (ή είναι παρομοίωση; ) και θα πω οτι συγγραφικά η fantasy είναι ένα μωρό που μαθαίνει σιγά σιγά να μπουσουλάει. Με δουλειά (πάντα!), ελπίζω να δούμε τα πρώτα της βήματα και με περισσότερη δουλειά (ξανά πάντα!) τον πρώτο αγώνα ταχύτητας.

Αυτό για εμένα δείχνει οτι με τη σωστή εξάσκηση, μελέτη και κριτική όλοι μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι.
__________________
"I maintain that Truth is a pathless land, and you cannot approach it by any path whatsoever, by any religion, by any sect. That is my point of view, and I adhere to that absolutely and unconditionally."

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη naeb : 18-06-12 στις 17:27