Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-09-15, 11:20
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

"Λαβετε φαγετε τουτο εστι το σωμα μου..
πιετε εξ αυτου πάντες , τουτο εστι το αιμα μου.
προφανως αυτες οι φρασεις δεν ήταν τόσο σοκαριστικες στα αρχαία χρόνια, όσο είναι στην εποχη μας που θα ξεσηκωναν θύελλα αντιδρασεων άν διατυπώνονταν για πρώτη φορά.

Ο Μπραμ Στοκερ ο γνωστός Αγγλος συγγραφέας στο τέλος του 19ου αιώνα , πάντρεψε την μεγάλη αναταραχή στα Βαλκάνια, με την μεγάλη συζήτηση για την θεραπευτική δύναμη της μεταγγισης αίματος, (σκοτωμός έγινε στην Αγγλία στις αρχες του 20ου αι. ), μέχρι που βελτιώθηκε και καθιερώθηκε, και σώζει ζωές απο τότε. Είναι ο Στοκερ, κυρίως ένας μεγάλος δάσκαλος των σημερινών δημιουργών των μεγάλων Μπλοκμπαστερ, τίποτε άλλο.
Επίσης η κατανάλωση ωμού κρέατος , όταν είναι τακτική ,εκτός των άλλων προκαλεί και τρέμουλο στα χέρια, (μερικοί κρεοπωλες την έχουν πατήσει έτσι) ,Και όπως επίσης στα σκυλιά το τάισμα ωμού κρέατος δημιουργεί μια αγριάδα επικίνδυνη ακομα και για το αφεντικό τους, πειράζεται το νευρικό για τον άνθρωπο ακριβώς τί κάνει δεν ξέρω.
Μην τρωτε ωμό κρέας, ή κιμά, πόσο μαλλον αίμα.Δοκιμάστε για την γεύση ίσως , αλλά μήν το καταναλώνετε.

Ενεργειακη ανταλλαγη μεταξύ ανθρώπων, γίνεται όλη την ώρα, καθε που επικοινωνεί κάποιος με κάποιον άλλο. Δεν είνει απαραίτητο να σε ρουφηξει ενεργεικά κάτι στον ύπνο σου, συμβαίνει και τη μέρα, για την ακρίβεια όλοι είμαστε και στην απο δω και στην απο κεί, απομυζούμαστε και απομυζούμε συνεχως, ίσως κάποιοι πιό πολύ παιρνουν, κάποιοι πιό πολύ δίνουν, κάποιοι είναι κυριολεκτικά θύματα δίνονται απο αυτό πού δεν έχουν, κάποιοι ψάχνουν απεγνωσμένα άλλους να επικοινωνήσουν για να συνέλθουν, είναι η ζωή τέτοια. Η αποφυγή δυσάρεστων ανθρώπων κατα το δυνατόν, και η αποφυγή συμμετοχής σε βαρετά και ψυχικως κουραστικά πράγματα, αρκεί να προστατευτούμε.

Γενικώς νομιζω δεν κινδυνεύεις άν δεν είσαι μικρή αθώα παρθένα, μέχρι τα 14-15 το πολύ, μήπως μεχρι τα 12-13... στην Ελλαδα... στην Αγγλία πιό λίγο..


---------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση