Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 12-06-05, 19:48
Το avatar του χρήστη epimytheas
epimytheas Ο χρήστης epimytheas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-02-2004
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 466
Προεπιλογή

Και για να σοβαρευτούμε λίγο, μην βιαστείτε να απορρίψετε την Σκιά. Όσοι την είδατε, βιώσατε τον τρόμο που αποπνέει η απόκοσμη παρουσία της.
Γνωρίζω, έχω προσωπική εμπειρία και δυσκολεύομαι να πιστέψω πως αυτό που συνέβη τότε, αυτό που είδα, έχει σχέση με ψυχολογικές καταστάσεις, απωθημένα κλπ. Διάβολε, ήμουν μόλις 4 ετών και μαζί μου την είδαν άλλα 2 άτομα. Για πολλά θέματα που αφορούν τον χώρο του μεταφυσικού είμαι σκεπτικιστής, όχι όμως για αυτό. Έχω μια συγκεκριμένη εικόνα που με στοιχειώνει τόσα χρόνια και δεν μπορώ να την ξεφορτωθώ. Όχι, δεν κοιμάμαι με τα φώτα ανοιχτά, γνωρίζω πως αυτός είναι ένας αδύναμος τρόπος αντιμετώπισης της. Ούτε έχω ιδέα τι θα κάνω αν κάποτε αποφασίσει να με επισκεφθεί και πάλι, ντυμένη με το έρεβος μιας αλλοδιαστασιακής νύχτας.
Δεν γνωρίζω αν θα μπορέσω να αντιδράσω όταν ένα πλοκάμι απλωθεί τρεμάμενο πρός το μέρος μου, ψαχουλεύοντας, αναζητώντας την ζωτική μου ενέργεια.
Γνωρίζω όμως πως υπάρχει. Αυτό κατέγραψαν οι αισθήσεις μου, η μνήμη μου. Αυτό είδαν μαζί με μένα και άλλα 2 άτομα.
Προσωπικά, δεν έχω δεί ποτέ την Αφρική. Την δική της ύπαρξη μπορώ να την αμφισβητήσω.
Όχι όμως την Σκιά...
__________________
In circles, in circles we spin, neverending beginning the end...

Ιδρυτικό Μέλος της Κοινότητας Αναζήτησης Ιονίων Νήσων (Κ.Α.Ι.Ν.)
Απάντηση με παράθεση