Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 16-03-06, 14:39
Το avatar του χρήστη Archangel
Archangel Ο χρήστης Archangel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-11-2005
Περιοχή: ΕΛΛΑΣ
Μηνύματα: 230
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Παθοκτόνος
Αλλοίμονον αν δεν μπορούσαμε να κρίνουμε.Καλλίτερα τότε να παραιτήσωμεν την Επιστήμη,αλλά και την Φιλοσοφία...Η εμπειρία μου στο σύνολό της,συσσωρεύτηκε στην θεωρία που σας διετύπωσα.Έχω πολύ κοντινά μου πρόσωπα με εμπειρίες ως οι δικές σας και κρίνω...Για να μην αναφέρω και την άποψη ωρισμένων ευαισθήτων(στις αισθηματικές μεταβολές) ποιητών(η ποίησι είναι κατά Πλούταρχον προπαίδεια στην φιλοσοφία) επ'αυτού ακριβώς του θέματος...

με θεωρείτε τόσο ανόητο ώστε να μην βλέπω το τρομακτικό(γι'αυτούς) κενό που κατοικεί τις ψυχές αυτών των ανθρώπων;..Ειλικρινά,δεν θέλω να γίνω ούτε ασύγγνωστος,πικρός,αλλά δεν εγεννήθημεν χθες και στον βίο μας βάζουμε βία,όπως πρέπει(και εκ της οποίας ετυμολογείται κατά τους αρχαίους),για να δούμε τι συμβαίνει αλήθεια...
Μα εγώ δεν είπα ότι δεν μπορείτε να κρίνετε αλλά δεν μπορείτε να πείτε ότι έχετε εσείς δίκιο ή αδικο έτσι το εννοούσα σε κάτι που ο άλλος θεωρεί καλό για αυτόν και τον ολοκληρώνει εφόσον δεν πειράζει τους γύρω του δεν μπορείτε να πείτε τπτ σε αυτό ή να τον κρίνετε.

Και εσείς που ξέρετε ότι είναι κενό για αυτούς?Δηλαδή η σαρκική επαφή είναι κακή ή είναι μόνο καλή για να διαιωνήσουμε το είδος?

Παράθεση:
Φυσικά, όπως είπες Archangel, δε δύνανται οι μοναχοί να πίνουν νερό... απλά ακολουθούν υδροποσία και καμιά φορά αρωματίζουν το νερό με γλυκάνισο και άλλα μυρωδικά/μπαχαρικά.
Πλακα κάνεις σωστά?
__________________
Βαριέμαι http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=22502

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archangel : 16-03-06 στις 14:41
Απάντηση με παράθεση