Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 07-10-07, 14:17
miracle1 Ο χρήστης miracle1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

εγω πιστευω οτι οι θρησκειες ειναι πανω κατω τα ιδια απλα αναλογα τισ κοινωνιες τα πραγματα αλλαζουν..δεν ειμαι κολλημενη σε καποια θρησκεια απλα προσπαθω να φτιαξω ενα συνδιασμο που να με ικανοποιει...Αν και καποιες φορεσ αναρςτιεμαι αν υπαρχει θεος η κατι τετοιο τελικα.. Julliet, κι ομως...μερικοι καταφερνουν να τα ωγαλουν περα ακουμπωντας στον ωμο του θεου στα δυσκολα...μακαρι να ειχαμε την πιστη τους,γιατι ακομα κι αν δεν υπαρχει τιποτα,η αυθυποβολη τουσ τους βγαζει ασπροπροσωπους.... και οκ τελειωνοντας αυτη τη ζωη ειτε ακολουθει παραδεισοσ και κολαση, με οποιαδηποτε μορφη ειτε μετεμψυχωση καποιος ειναι αυτος που μασ κρινει.για ποιο σκοπο εχουμε φτιαχτει και γιατι δε κανει να το ξερουμε?αν υπηρχε καποιος σκοπος δε θα ηταν πιο ευκολο να φτασουμε καπου ετσι παρα στα τυφλα?
Οπως τα λες ειναι chaotic blue. ειμαστε εδω με μικρη νοημοσυνη και ψαχνουμε για πραγματα που απαιτουν τεραστια πιστευω. Ομως δε μπορουμε να μην αναρωτιομαστε...Και το οτι μασ απασχολει ο θανατος νομιζς ειναι φυσικο.η ζωη ειναι σαν δρομοσ που καταληγει αναγκαστικα καπου.αν το καπου δε το ξερεισ σε τρομαζει.αν και δε νομιζω οτι ειναι ο φοβος του θανατου που παρακινει αυτεσ τισ αναζητησεισ...
bilibaco κι εγω προσ τα εκει εγερνα αλλα ολη αυτη η θεωρια δεν ειναι ισως ενας ευκολος τροπος για να ικανοποιηθουμε και ισως ακομα και να μην απογοητευομαστε πολυ απ τη ζωη,αφου υπαρχουν κιαλλεσ?ειναι και ενας απ τους λιγουσ τροπους που συνδεεει ολα αυτα και με τα πνευματα που πολλοι ασχολουνται..
mata hari nomizω οτι οταν ερχονται δυσκολα στη ζωη μασ, ομως πραγματικα δυσκολα...κανεισ δε μενει allegro...ολοι εχουμε το κουμπι μασ, απλα σε αλλουσ οι δυσκολιες πεφτουν με το σταγονομετρο και σε αλλους με κουβα..και εννοουσα οτι αυτο δεν ειναι δικαιο οποως το βλεπουμε, οπως και πολλα αλλα πραγματα στον κοσμο μας..
Απάντηση με παράθεση