Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1758  
Παλιά 15-09-18, 15:03
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
Ε άρα αφού οι άνθρωποι είναι προγραμματισμένοι να είναι ρομποτάκια του συστήματος, τότε γιατί παραπονιέσαι για τους επιστήμονες κλπ;

Και αυτοί άνθρωποι είναι με τον ίδιο προγραμματισμένο βίο...
Οι άνθρωποι είναι προγραμματισμένοι από όποιον δημιουργό μας κατασκεύασε να έχουμε αισθήσεις αλλά μας έδωσε την ελευθερία της σκέψεις. Οι επιστήμονες είναι και αυτοί άνθρωποι μεν αλλά μερικοί από αυτούς μεν με την βοήθεια των πολιτικών δε έχουν κάνει την επιστήμη τσιφλίκι τους χωρίς να ακούνε άλλη άποψη χωρίς να παραδέχονται άλλα πειράματα εκτός αυτών των θεωριών που επιβάλουν αυτοί εκ της θέσεώς τους. - ταμπέλα θέσεως - πτυχίου. Αυτοί έχουν πρόσβαση σε χρηματοδότηση έρευνας εμένα το σύστημα με πετάει απέξω από την χρηματοδότηση έρευνας γιατί δεν έχω πτυχίο.... και όμως εγώ είμαι αυτός που έλυσε το πρόβλημα του σεισμού. Με ακούνε μεν αλλά δεν έχω τα εκατομμύρια να χρηματοδοτήσω την έρευνά μου δε. Αποτέλεσμα κατεβάζουν τα κονδύλια μεν εγώ έλυσα το πρόβλημα δε. Κράτος δικαίου... εγώ πληρώνω φόρους μεν για να κάνουν τα πειράματά τους αυτοί δε ας πληρώσω και τα πειράματά μου μεν για να κάνω αυτό που έπρεπε να κάνουν αυτοί δε...
Αλλού τρώμε αλλού πίνουμε αλλού πάμε και το δύνομαι..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 15-09-18 στις 15:19
Απάντηση με παράθεση