Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 14-04-08, 14:19
Απέριττος Ο χρήστης Απέριττος δεν είναι συνδεδεμένος
Διεγραμμένο μέλος

Προεπιλογή

Αγαπητέ Mel-X. Απαντάω στην δική σου παρατήρηση περί ύπαρξης υποχθονίων όντων τα οποία πιθανόν να παρέμειναν στα έγκατα της γης από μια προηγούμενη καταστροφή. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό το σενάριο θα μπορούσε να παίξει. Προσωπικά θεωρώ πιο πιθανή την ύπαρξη όντων από άλλες διαστάσεις τα οποία έχουν την δυνατότητα να περνούν με κάποιο μηχανισμό τα όρια των κόσμων, όπως θεωρώ και πολύ πιθανή την ύπαρξη χρονοταξιδιωτών οι οποίοι μπορούν να έρχονται με χρονομηχανές από μελλοντικές εποχές που θα έχουν αυτήν την δυνατότητα. Παλαιότερα μάλιστα υπήρχε η πολύ τεκμηριωμένη και σοβαρή μαρτυρία κάποιων γάλλων τουριστών οι οποίοι είχαν έρθει σε επαφή με χρονοταξιδιώτες σε κάποια επαρχιακή περιοχή της Γαλλίας. Οι συγκεκριμένοι μάλιστα εμφανίστηκαν ως τρία άτομα που επέβαιναν σε ένα πολύ παράξενο όχημα που κινείτο πάνω σε μαγνητικά πεδία.
Στην περίπτωση βέβαια αυτή μιλάμε για ανθρώπους που ήρθαν από το μέλλον. Όπως επίσης και αυτοί που αναφέρεις εσύ που έχουν μείνει κάτω (αν έχουν μείνει) πάλι αποτελούν μέλη της ανθρώπινης φυλής. Εγώ βέβαια δεν ομιλώ για αυτό. Μιλώ για δυο περιπτώσεις. Η πρώτη είναι η περίπτωση εξωδιαστατικών όντων τα οποία με κάποιον τρόπο μπαίνουν στην δική μας πραγματικότητα επενδυόμενα την ανθρώπινη μορφή και η δεύτερη περίπτωση είναι περί εξωγήινων όντων τα οποία είναι στην γη είτε από πιο παλιά ή τα τελευταία χρόνια, είναι παρόντα με την ανοχή κάποιων ισχυρών ομάδων εξουσίας του πλανήτη με τις οποίες έχουν κάνει ειδικές συμφωνίες και κυκλοφορούν μεταμφιεσμένα με κάποιους τρόπους, ώστε να έχουν ανθρώπινη μορφή.
Το ερώτημα για μένα δεν είναι αν υπάρχουν. Δεν ξέρω γιατί νοιώθω μέσα μου τόσο μεγάλη βεβαιότητα για αυτό το πράγμα... Το θέμα είναι πως θα βρούμε τον τρόπο να μπορούμε να τους διακρίνουμε...
Φιλικά...
Απάντηση με παράθεση