Θέμα: Μαγισσες
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 27-12-11, 12:47
Pandora 07 Ο χρήστης Pandora 07 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2011
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΘΗΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
σχολιο 7

να κοιτα ενα βιβλιο που σου προτεινω ...



.. μμμ μαλιστα... βρικαμε λοιπον το σκοτεινο σημειο ... ο Πατερας Φρουντ ελεγε οτι αν ο ψυχαναλυτης δε προκαλεσει την αντιδραση και το θυμο του ψυχαναλυομενου τοτε η θεραπεια δεν προχωραει .. νομιζω αγαπητη οτι βρικαμε την αχιλλειο πτερνα σου ,,,σε φεραμε ενωπιον του βασικου προβληματος σου .. του υπερμετρου εγωιμου σου και της ψευδοαντιληψης που εχεις οτι εισαι σε ολα τελεια οποτε για τις κακουχιες σου φταινε καποιοι απεξω ...
... η διαθεση μου ηταν εντελως μα εντελως καλοπροαιρετη ,,, ο θυμος και εκνευρισμος σου ομως ηταν δειγμα της ψυχικης ανωριμοτητας που σε διακατεχει ... ανωριμοτητας που εχει να κανει με την αδυναμια σου για ενδοκοπηση ...οσο για τους γιατρους που σε βρηκαν "υγιη" .. μα εγω δεν μιλησα για αρρωστεια ετσι οπως την φοβασαι εσυ ( βλεπω οτι εισαι απληροφορητη στα ζητηματα της ψυχαναλυσης,, επιμορφωσου λοιπον και θα δεις μεγαλη διαφορα ) ... ... μιλησα μονο για ανωριμοτητα χαρακτηρα και δυστροπια χαρακτηρα ..

.

...εστω .. ας ειναι ... βρες ενα καλο ψυχαναλυτη οχι απο αυτους που χαιδευουν τα αυτια και περνουν λεφτα με το χρονομετρο ....και αυτος νομιζω θα ειναι καλυτερος "μαγος "" για την περιπτωση σου ...
...δεν μου ειπες τι δουλεια κανεις και ποσο χρονων εισαι και αν εχεις αδελφια ή εισαι μοναχοκορη .. αλλα προφανως δεν θες να συνεχισεις την συζητηση γιατι δεν αντεχεις να ερθεις σε επαφη με τα φαντασματα του ψυχισμου σου ...αυτα ειναι που σε κατατρεχουν εκει ψαξε και ασε τα απεξω ...

...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΟΥ ΨΥΧΙΚΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΟΥ ..ΜΕ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΕΙΣ,,, ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΝΟΥΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΛΛΑΧΤΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ....

ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΔΟΚΟΠΗΣΕΙΣ ΤΑ ΑΧΑΜΝΑ ΤΟΥ ΨΥΧΙΣΜΟΥ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΥΣΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΠΕΞΩ .. ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΟΡΘΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ...ΟΛΟΙ OI ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΡΟΜΟΙ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΜΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΠΗΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΟΥ...
Μμμμ απο που να αρχίσω να απαντώ δεν ξέρω.....χαίρομαι καταρχήν που μετά από δυο master στην ψυχολογία βρήκα επιτέλους ένα δάσκαλο να μου εξηγήση τι είναι ψυχανάλυση......όσο για την καλοπροαίρετη διάθεση είναι προφανής σε κάθετι που γράφεις , δεν χρειάζεται να σχολιάσω......στο μόνο που θα συμφωνήσω (μη σου πω θα ταυτιστώ) είναι στο ότι δεν θέλω να συνεχίσω την συζήτηση τουλάχιστον μαζί σου άν και υπήρξες τόσο ευγενική,ακριβής,διορατική και γενναιόδωρη μαζί μου και αυτό γιατί όχι σε φοβάμαι αλλά θλίβομαι που υπάρχουν άνθρωποι που έχουν διάβάσει ένα βιβλίο στη ζωή τους και νομίζω οτι ξέρουν και καταλαβαίνουν τα πάντα και μπορούν να κάνουν ψυχανάλυση στους πάντες και να έχουν άποψη από ένα μήνυμα και ακούγοντας μια μικρή πτυχή της ζωής τους..

AVATARGR
Απο την αρχή είπα ότι επειδή μου έτυχε κάτι που σχεδόν δεν μπορώ να το εξηγήσω πέρα απο αυτά που ανέφερα θα ήθελα να δοκιμάσω και αυτήν την πιθανότητα,,,γιατί δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος για την μη ύπαρξη κάποιων πραγμάτων....λειτουργούσα πάντοτε βάση της λογικής και για αυτο μου είναι εξαιρετικά δύσκολο ακόμα και τωρα αυτό που κάνω..ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση