Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 04-11-18, 08:59
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mphx Εμφάνιση μηνυμάτων
Λογικα υπαρχουν αρκετες τεχνικες , απο τις οποιες δεν γνωριζω καμμια.Σιγουρα μεσω lucid dreaming γινεται.Αν καποιος το χει το lucid dreaming ευκολα , πηδαει σε αστρικη προβολη .
Η ουσια ειναι να πεισεις την συνειδητοτητα σου (ψυχη σου?) οτι δεν βρισκεται εκει που βρισκεται κανονικα (μεσα στο σωμα σου δηλ) αλλα καπου αλλου.Δεν ειναι ξαπλωμενη στο κρεβατι μαζι με το σωμα σου αλλα βρισκεται ξερωγω στην κουζινα , στο καθιστικο , μισο μετρο παραπερα απο το κρεβατι.Αν γινει αυτο , ειναι η μιση δουλεια .Οπως ειπα δεν εχω ιδεα απο τεχνικες , οταν μου συμβαινει ειναι απο τυχη τελειως.

Τωρα αυτο που ρωτας δεν ξερω πως το εννοεις.Αν ειναι του εγκεφαλου ή οντως συμβαινει σε καποιο πεδιο.Αν ειναι της φαντασιας μας ή οχι δηλ?Υποθετω πως οχι.Πως σε καποιο αλλο επιπεδο (αστρικο να το πουμε?) αυτο που συμβαινει ειναι αρκετα αληθινο.Αν το αναλυσουμε αυτο που ρωτας θα πλατιασουμε ασχημα !

Δεν ξερω αν ειναι τοσο το ego , οσο το γεγονος οτι εχοντας τα ματια κλειστα , νοιωθω οτι αιωρουμαι και οτι μπορει να γκρεμοτσακιστω.Δηλαδη αν καταφερω και ανοιξω ματια σε καποια φαση ωστε να βλεπω ο,τι ειναι να δω , κατι διαφορετικο απο το απολυτο σκοταδι δηλ , ισως να μην εχω τετοια κολληματα.
Μπορει να ειναι και το ego , και λειτουργει υποσυνειδητα και να μην το ξερω..δεν αποκλειεται τιποτα.

ΥΓ : Μια φορα μου κατσε lucid dreaming και αυτοματως μεσα σε κλασματα μεταπηδησα σε αστρικη προβολη , υποθετω ασυνειδητα μιας και ειχα συνδεσει το lucid dreaming σαν ευκολο δρομο προς την αστρικη προβολη.Και αυτη πηγε ακλαφτη οπως ολες οι αλλες.
Καλά κάνεις και αποφεύγεις την αστρική προβολή εκτός αν μπορείς να μεταπηδήσεις στα ανώτερα επίπεδα αμέσως (πολύ σπάνιο). Στα αιθερικά δεν είναι παραγωγικές οι συναντήσεις με τις οντότητες που κυκλοφορούν εκεί.
Αν μπορείς και πηγαίνεις στα ανώτερα επίπεδα και έχεις αυτό το ταλέντο, σου βγάζω το καπέλο και δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς αντιθέτως έχεις πολλά να κερδίσεις.
Απάντηση με παράθεση