Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #827  
Παλιά 21-12-10, 20:47
Το avatar του χρήστη sunborn
sunborn Ο χρήστης sunborn δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-05-2008
Περιοχή: Πήλιο
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kerezoon Εμφάνιση μηνυμάτων
Sunborn!

Σου αρεσει η επιθετικοτητα και την θεωρεις ενδειξη υγειας; Θα σε γεμισω ευεξια. Παρακολουθα με:

Ξερεις ποιο ειναι ειναι το νεο διαφαινομενο ταμπου της νεας εποχης; Το να δηλωσεις διχως την παραμικρη ειρωνεια και ιχνος παιγνιωδους αυτοαναιρεσης την οποιαδηποτε ενοειδη (παγια) ταυτοτητα. Κανοντας ετσι δεν αποδεικνυεις αλλο απο την ελλειψη υψηλης αναστοχαστικοτητας και αναγνωσης καιριων διακειμενικων τασεων που πεπαλαιωνουν καθε επενδυση σε αποκρυσταλλωμενες αξιες και αρετες. Η ταυτοτητα και κυριως η θρησκευτικη ειναι το κατεξοχην δειγμα μιας τετοιας εναποθεσης στα πραγματα. Με το να δηλωνεις Χριστιανος, δηλωνεις την απολυτη σου πεποιθηση στην ιστορικη πραγματικοτητα ενος καταφανεστατου (υπερβολικα στρογγυλοποιημενου) μυθου. Που σημαινει οτι παραδιδεις την θεουργικη σου ικανοτητα και την ιδιαζουσα φαντασιακη σου αυτοδιαθεση στους θεουργους εκεινους μια συγκεκριμενης φαντασιακης αυτοδιαθεσης που επιβληθηκαν στην Οικουμενη μεσω υπουλων μακροπολιτικων σχεδιασμων.
Οι οποιοι, σε ενημερωνω, οχι απλως επιβιωνουν αλλα κοντευουν πλεον να τελεσφορησουν στο απωτερο τους απαυγασμα- την Παγκοσμια Κυβερνηση.
Οπως πολυ σωστα αναφερει και ο beetlejuice, τα κοινωνικοπολιτικα μορφωματα της κοινης χρονολογιας (των τελευταιων 2000 ετων) ειναι απορροια της ιουδαιοχριστιανικης μυθολογιας. Αν λοιπον δηλωνεις Χριστιανος και θιασωτης της πεποιθησης οτι ο μυθος αποτελει πραγματικοτητα, να το ξερεις οτι παραδιδεις το σπαθι σου σε εχθρικο χερι. Κλειδωνεσαι σε μια ασφυκτικη ταυτοτητα και γινεσαι αριστος φορεας του εν λογω μακροπολιτικου σχεδιασμου. Ξερεις πως; Με το να του αντιτασσεσαι μεσω μιας επιφανειακης επαναστατικοτητας (του αμνου) που εξυπηρετει αριστα αυτο που προτιθεσαι να αντιμετωπισεις. Παει πολυ βαθια η αιτιολογια αυτης της φρεναπατης.

Σε καλουμε λοιπον στην στρατια του αυριο: η ταυτοτητα μας ειναι πολυεδρη, πρισματικη, φλερταρει με τις ιριδιζουσες ανταυγειες του απειρου. Δηλωνοντας τη λατρεια μας στον Εωσφορο, δεν διακονουμε αλλο ενα δογματικο εργο αλλα ενα αυτοαναιρετικο και παιγνιωδες, σκωπτικο εργο που συνιστα και τους τροπους της νεας συνειδησης:

Δεν πιανομαστε στα διχτυα σκυθρωπων ολοκληρωτικων σχεδιων.
Μας ειναι αγνωστος ο επονειδισμος που προκαλει η τιμη της ταυτοτητας
Ειμαστε αιωνια παιδια που αναγνωριζουν τη φαντασιακη φυση της πραγματικοτητας και την ανεξαλειπτη μυθολογικη της επενδυση.
Και εξ ου, πλαθουμε τους δικους μας μυθους με την ιδιαζουσα φαντασιακη μας αυτοδιαθεση.

Μεγαλη η διαφορας μας Sunborn, (ονομα και πραμα)
Εμεις ειμαστε που θα κατανικησουμε τη μακροπολιτικη ηλιακη αυτοκρατορια που ξεκινησε απο τον φαραωνικο Ακενατον, διατρανωθηκε με τον Γιαχβε και τον Ιησου και κοντευει να αποπερατωθει με την Παγκοσμια Κυβερνηση.
Το εργο της επαναστατικης αποκεντρωσης ενεχει το διασυρμο του ηλιακου imperium.
Η νικη του αναστοχαστικα ανωτερου υποκειμενου ειναι προδιαγεγραμμενη.
Ακομα και ο Εωσφορος που επικαλεισαι, ειναι αλλη μια ΗΛΙΑΚΗ Οντοτητα, που απλα εχει διαστρεβλωθει ο ρολος της !
Ακομα και ο Διας και ο Σιβα και οτι καλο εχει υπαρξει ειναι ΗΛΙΑΚΑ Προτυπα (η θεοι, το ιδιο ειναι...).
Ειναι ξεκαθαρο λοιπον οτι σε μια τυχον "πνευματικη συρραξη" θα ειμαστε συνειδητα και απροκαλυπτα αντιπαλοι, μιας και απο οτι λες, το Φως ειναι εχθρος σου και γω παλι ειμαι εχθρος του Σκοταδιου.

Σε ενα πραγμα θα συμφωνησω και θα συνταχθω μαζι σου. Στο θεμα της Παγκοσμιας Κυβερνησης στο οποιο ειμαι απροκαλυπτα εχθρικος.
Εγω ειμαι ετοιμος να απαρνηθω οποιαδηποτε ιδεολογια συνταχθει με την Παγκοσμια Κυβερνηση !
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ? εαν αποδειχθει οτι η δικη σου ιδεολογια συντασεται μαζι της ?
Γιατι Παγκοσμια Κυβερνηση = Σκοταδι και εγω ειμαι εχθρος του Σκοτους. Εσυ ομως δηλωνεις φιλος !
Θα μπορουσα να σου αναιρεσω καθε σου λεξη εαν ειχα διαθεση και χρονο και εαν το θεωρουσα σκοπιμο.
Προτιμω ομως να σε αφησω στο Καρμα σου, επαναστατη και φιλοσοφε του καναπε (οπως αλλωστε και το 90% αυτων που γραφουν στα φορουμ...)

Σαν ανθρωπινες μοναδες ομως, μπορουμε να συνυπαρχουμε χωρις εχθροτητα και μπορουμε και οι δυο να συμβαλουμε σε ενα καλυτερο πλανητη. Ας ασχοληθουμε με αυτο για την ωρα ! Τι λες ?

ΥΓ - Χριστιανος ΔΕΝ σημαινει αυτη η βλακεια που νομιζουν οι πολλοι, που βασιζονται σε μια αποτυχημενη θρησκεια !
Ως εκ τουτου, εξακολουθω να δηλωνω Χριστιανος, αν και εχω απαρνηθει τη χρησιμοτητα της θρησκειας εδω και πολλα χρονια...
Γριφος, ε ?
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 26-12-10 στις 20:31
Απάντηση με παράθεση