Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 03-04-07, 19:56
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Ήφαιστος 3

Συνέχεια του από πάνω

Τα παίρνει στην κράνα ο Ήφαιστος, πάει σπίτι,
- Καλώς τον Τοτό μου, καλώς τον κουβαλητή μου
- . . .
Του βαλε η Άφρο να φάει, που να κατεβαίνει η μπουκιά
- Τι έχεις αγάπη μου ?
- Τίποτα μωρέ , δουλειά έχω, πρέπει να φύγω να πάω στη Λήμνο (τάχα μου τάχα μου)
- Τι να κάνεις ?
- Δουλειές , ασταδιάλα άμα πια.
- Και γω θα μείνω πάλι μοναχούλα μου ?
- Τι να γίνει μωράκι μου ? Ένα 24ωρο θα λείψω , δουλειές είπαμε.
- Καλά Τοτέ μου , αλλά μην μου αργήσεις !

Φιληθήκανε, έφυγε ο Ήφαιστος, δεν πρόλαβε να κλείσει την οξώπορτα, παίρνει τηλέφωνο η Άφρο τον Άρη.
- Έλα , ξεκουμπίστηκε, έχουμε ένα 24ωρο δικό μας
- Έφτασα . . .
Δεν θα δώσω λεπτομέρειες, όπως ξέρετε τα σόκιν τα παρακάμπτω , αλλά ο Άρης και ή Άφρο
βρέθηκαν γυμνοί στο κρεβάτι, αγκαλιά .Ο Ήφαιστος είχε φκιάξει ένα αόρατο δίχτυ, πατέντα για κερατάδες,
με το που ξάπλωσε το ζευγάρι , κλείνει το δίχτυ , παλεύανε και οι δυο τους να ελευθερωθούν , τίποτα.
βρε αμάν , το δίχτυ δεν άνοιγε με τίποτις αλλά άνοιξε η πόρτα και μπήκε ο Ήφαιστος τους κοιτάει . . .
- Φτου σου μωρή καριόλα
- Τοτέ μου , όχι , μη , δεν είναι αυτό που νομίζεις .
Και φώναξε πολλούς μαρτύρους και τους υπόλοιπους θεούς και τον Δία να δούνε , να τους κάνει ρεζίλι
και μετά τους έλυσε την παγίδα , και σπάσανε , η Άφρο ξαναπήγε στο πατρικό της στην Κύπρο και ο Άρης
ανέβηκε για Θράκη. Η Άφρο γέννησε ένα κωλοπαίδι, πειραχτήρι και ζιζάνιο ,ονόματι Έρως, που άλλοι λένε
ότι είναι του Άρη σπορά , άλλοι του Ήφαιστου, δεν είχανε και DNA εξετάσεις βλέπετε.

Να πούμε επίσης πως ο Ήφαιστος είχε και αυτός τις περιπετειούλες του. Όσο άσχημος και να είσαι
άμα έχεις πάει με κοτζάμ Άφρο μετά όλες οι υπόλοιπες γυναίκες έχουν αυτήν την ρημάδα την περιέργεια
και άμα έχουν περιέργεια τα θηλυκά ακόμα και οι ανάπηροι μπορούν να σκοράρουν.
Μια γκόμενα που είχε βγάλει λοιπόν ήταν η Αντίκλεια και κάνανε μαζί τον Περιφήτη που ήταν πολύ
τσογλάνι και έστηνε ενέδρες στους περαστικούς και τους σκότωνε με ρόπαλο κάπου στην Επίδαυρο
μέχρι που τον σκότωσε και αυτόν ο Θησέας.
Κατάφερε και την Καβειρώ που ήταν κόρη του Πρωτέα και κάνανε τρία παιδιά τους Κάβειρους
οι οποίοι στη Σαμοθράκη οργάνωναν τα Καβείρια μυστήρια που θα μιλήσουμε άλλη φορά για αυτά.

Συνεχίζεται. . .
Απάντηση με παράθεση