Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 16-11-05, 00:21
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Angelos
Κατάλαβα, κατάλαβα.

"Εδώ αμπελοφιλοσοφούμε, μην έχεις πολλές απαιτήσεις και μην γίνεσαι και αγενής γιατί θίγεις τους αμπελοφιλόσοφους."

Δεκτό και σεβαστό, αλλωστε είμαι και εγώ φανατικός οπαδός της αμπελοφιλοσοφίας. Απλά το site μου έδωσε μια διαφορετική εντύπωση.

Και επειδή η κριτική χωρίς πρόταση είναι αντιπαθής σε όλους μας, παραθέτω και την
προτασή μου. Ειναι η λίστα που σας υποσχεθηκα με σημαντικές δημοσιευσεις σχετικά
με το θέμα της εξωγήινης ζωής και νοημοσύνης, απο ανθρώπους που ασχολούνται με
το θέμα λίγο πιο σοβαρα απο το strange και το mystery .
Αναγκάζομαι να καταχραστώ το χώρο του θέματος για να επαναλάβω κάτι για πολλοστή φορά. Το ύφος σου είναι σαφώς προσβλητικό και απαξιωτικό για όλους. Κρίμα γιατί αν είχες λίγο καλύτερη διάθεση θα μπορούσες με τις γνώσεις αστροφυσικής που έχεις να μας βοηθούσες όλους. Εδώ μέσα, λοιπόν, υπάρχουν και άλλοι μορφωμένοι άνθρωποι σαν κι εσένα, που σεβόμενοι το επίπεδό τους δεν είναι απαξιωτικοί με ανθρώπους που έχουν διαφορετική άποψη ή έστω και ελλιπείς γνώσεις πάνω σε ένα θέμα. Αν το site σου έδωσε την εντύπωση ότι επιτελείται αμπελοφιλοσοφία, τότε λάθος εντύπωση αποκόμισες. Σε ζητήματα ύφους σαν κι αυτό που εδώ και λίγο καιρό προσπαθείς να περάσεις εδώ μέσα, δεν θα υπάρξει επιείκεια. Θα προτιμούσα να μας έδινες λίγα από τα φώτα σου, να μάθουμε κι εμείς ότι δεν γνωρίζουμε, παρά να επιτίθεσαι με ειρωνικό υφάκι σε όλους μας σαν να είμαστε αμόρφωτοι δεισιδαίμονες που φιλοσοφούν στην άμπελο. Θα λυπηθώ, ωστόσο σε επόμενη φορά που θα διαπιστωθεί παρόμοιο υφάκι το ποστ σου θα διαγραφεί.
Απάντηση με παράθεση