Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1774  
Παλιά 22-09-16, 14:59
CERT Ο χρήστης CERT δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-08-2014
Μηνύματα: 133
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
@CERT
Αντιλαμβάνεσαι ότι ένας σοβαρός και πολιτισμένος άνθρωπος δεν βρίζει τον συνομιλητή του (δεν λέω για εσένα) όπως επίσης δεν προσβάλλουμε τη θρησκεία ενός τρίτου? (εδώ λέω και για σένα).
'Ντάξει. Πες εδώ τους υπεύθυνους του φόρουμ να διαγράψουν την ενότητα του φόρουμ και να μην γίνεται κουβέντα για τις θρησκείες τρίτων.

Παράθεση:
Για το θέμα:
Το ξαναλέμε, οι συνέπειες της ιστορικής ύπαρξης του Ιησού είναι τέτοιες που αν συνέβαινε το αντίθετο δεν θα ήταν δυνατό να είναι οι αυτές για τόσα χρόνια (νόμος ζωής).
Ποιες συνέπειες ; Όλο αυτό το πράγμα, έγινε θρησκεία με κάποια εκατομμύρια πιστών. Τι άλλες συνέπειες είχε ; Μακάρι να είχε κι άλλες συνέπειες εγώ θα σου έλεγα, γιατί υποτίθεται πως η θρησκεία αυτή είναι "η θρησκεία της αγάπης" και ο Ιησούς, "ο κήρυκας της αγάπης". Αγάπη μόνο δηλ. Μην αρχίσουμε τώρα περί Χριστιανικής αγάπης, γιατί ... άσ' το καλύτερα.

Παράθεση:
Για τα ερωτήματά σου:
Μα όλα αυτά έχουν απαντηθεί. Κάτσε και διάβασε. Τι σχέση έχει η ανάλυση των ευαγγελίων.. Ήμαρτον Χριστιανέ μου..
E, ντάξει, άμα έχουν απαντηθεί για σένα, πού το πρόβλημα ; Εγώ νομίζω πως δεν έχουν απαντηθεί, γι' αυτό και συνεχίζω στο θέμα. Απαγορεύεται ;

Παράθεση:
ΥΓ. εσύ γιατί καίγεσαι να αλλάξεις την ιστορία? Λένε πως όταν αυτό συμβαίνει υπάρχουν δύο λόγοι: ή να βγάλουμε κανένα φράγκο πουλώντας κανένα βιβλίο ή επειδή έτσι μας είπαν να κάνουμε. Εκτός και αν έχουν βρεθεί νέα αρχαιολογικά ευρήματα, που στη συγκεκριμένη περίπτωση και μέχρι τώρα, αυτά ξεφτιλίζουν αδυσώπητα τους αρνητές. Εσύ δεν δεν φαίνεται να ανήκεις σε κάποια κατηγορία..
Δεν καίγομαι να αλλάξω τίποτε. Συμμετέχω σε ένα θέμα σε ένα φόρουμ. So simple ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CERT : 22-09-16 στις 15:01
Απάντηση με παράθεση