Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #966  
Παλιά 24-01-12, 09:28
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτή την "αγνή αφανάτιστη χριστιανική αγάπη" που θυμίζει τους αξέχαστους και ένδοξους χρόνους της ιεράς εξέτασης μιλούσα, σε ευχαριστώ που μου απέδειξες ότι οι σταυροφορίες ποτέ δεν έληξαν. Και έχεις το θράσος να μου λες ότι δεν είστε φανατισμένοι!
Ποιός είναι φανατισμένος? Εγώ ή εσύ που πρσπαθείς με λύσσα σκύλας να μας πείσεις για τα αυτονόητα? Εγώ φταίω εάν έχει αποδειχτεί η ιστορική ύπαρξη του Ιησού, του Παύλου κλπ? Για τον Παύλο.. μήπως φοβάσαι πως ταυτόχρονα αποδεικνύονται και άλλα πραγματάκια? Οι σταυροφορίες που κολλάνε με το θέμα? Που κολλάνε γενικότερα με τα διδάγματα του χριστιανισμού? Δεν πας σε κάποιο άλλο θέμα να βγάλεις το αντιχριστιανικό σου κόμπλεξ και τα ψυχολογικά σου? Και αν θέλεις βοήθεια φώναξε γιατί κι εμένα μου τη σπάνε καμιά φορά οι φανατισμένοι γενικώς. Άρα, ή έχεις θυμώσει υπερβολικά ή είσαι καθυστερημένος.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ. Από την μια μου λες ότι ότιδήποτε λέει το zeitgeist είναι ψέμματα και εδώ παραδέχεσαι ότι λέει και κάποιες αλήθειες. Να ανησυχήσω για την ψυχική σου υγεία ή είναι γενικό χριστιανικό χαρακτηριστικό?
Μα πως μπορώ να ισχυριστώ με σιγουριά το οτιδήποτε, μπροστά σε μια ιστορική διάνοια όπως εσύ? Εδώ μιλάμε έχεις μεταπτυχιακό από το ζειτγειστ. Όπως έλεγε ο ζουγα στα κουφώματα.. "έχω μόρφωση, βλέπω ανελλιπώς τελεόραση.."
Απάντηση με παράθεση