Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #209  
Παλιά 18-07-13, 16:44
Το avatar του χρήστη biki
biki Ο χρήστης biki δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-05-2013
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαίρομαι που το παραδέχεσαι!!!
Αυτό έλειπε, να απαντούσε η μονίμως αγνοούσα = σκοταδιστική ορισμένη επιστημονική κοινότητα. Αυτή να παραμυθιάζει ορισμένους ΜΟΝΟ ξέρει, παρασύροντάς τους στο σκοταδισμό!

Όλα είναι αποσαφηνισμένα στην Αγία Γραφή. Δεν μπορεί να τα αμφισβητήσει κανένας, πολύ περισσότερο η μονίμως σκοταδιστική ορισμένη επιστημονική κοινότητα, για την οποία παραδέχτηκες την άγνοιά της στο συγκεκριμένο ερώτημα. Όπως λοιπόν, αγνοεί να απαντήσει σε αυτό το ερώτημα, το ίδιο, λόγω της άπειρης αγνωσίας της,
δεν είναι σε θέση να αμφισβητήσει κανένα σημείο της Αποδεδειγμένης Περιγραφής της Αγίας Γραφής.
Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ «τρύπα» στην Χριστιανική Θρησκεία. ΟΛΑ είναι διαυγή και αποσαφηνισμένα, με συνέπεια να μη χρειάζεται να δώσω κάποια απάντηση στα ερωτήματά σας. Ο νοών νοείτω.

Βεβαίως αυτό θα κάνω.
Θα παρατεθούν οι χειροπιαστές αποδείξεις που έχει κάθε νοήμον άνθρωπος:
Βλέπουμε όλη τη ζωντανή ύπαρξη (με εξαίρεση τον άνθρωπο) με κοινό γνώρισμα, μιας χαμηλής στάθμης διανόησης και επικοινωνίας.
Ένα ΜΟΝΟ ον με εξέχοντα προσόντα (διανοητικά και επικοινωνίας) = ο άνθρωπος!!!
Τα δεδομένα αυτά αποδεικνύουν την περιγραφή της Αγίας Γραφής. Η οποία εμφανίζει το Θεό να δημιουργεί ΟΛΗ την εκτός του ανθρώπου ζωντανή ύπαρξη με ένα ορισμένο τρόπο.
Ενώ τον άνθρωπο, την κορωνίδα της δημιουργίας του, τον δημιουργεί με τελείως διαφορετικό τρόπο. Με συνέπεια να έχει τα τελείως διαφορετικά και ΜΟΝΑΔΙΚΑ χαρακτηριστικά του.
Φίλε μου δεν ξέρω τι προσπαθείς να καταφέρεις, ομως έχω να ομολογισω πως με διασκεδάζεις αφάνταστα!!

Λοιπόν λοιπόν.. πρώτων δεν είμαι με την επιστημονική κοινότητα. Όπως δεν είμαι ούτε με την οποιαδήποτε θρησκεία. Είμαι άνθρωπος που ερευνώ ένα θέμα και ψάχνω αποδείξεις που να με καλύπτουν. Δεν ξέρω αν ο άνθρωπος ξεκίνησε από τον πίθηκο, ούτε αν θα εξελιχθεί άλλο ζώο σαν τον ανθρωπο , ξέρω ομως πως ΔΕΝ γίνετε να δημιουργήθηκε ολόκληρη η ανθρωπότητα από έναν άντρα και μια γυναίκα. Δεν γίνετε αυτό. Αν γινόταν τότε θα γινόταν και τώρα. Ομως τώρα ξέρεις τι βλέπουμε; όταν γίνετε μια αιμομιξία αυτό που θα γεννηθεί- αν γεννηθεί- θα έχει πρόβλημα. Τι έχεις να πεις για αυτος;;;; απάντησε σε αυτό το απλό να πάμε και σε πιο περίπλοκα.

Επιπροσθέτως. Πόσο χρόνων είσαι φίλε μου; γιατί μάλλον πληση εγκεφάλου σου έχουν κάνει.. δεν εξηγείτε αλλιός.. κοίτα λοιπόν να ξεμπλεξεις από οπου και αν είσαι μπλεγμένος γιατί δεν σε βλέπω καλά.. κοίτα να ζήσεις λιγάκι τη ζωή σου και αστα αυτά. Δεν πρόκειται να σε βράζει κανένας σε κανένα καζάνι. Μην φοβάσαι λοιπόν!
Απάντηση με παράθεση