Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2184  
Παλιά 09-11-18, 16:28
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ilias1990 Εμφάνιση μηνυμάτων
@Valhalla, είναι απόλυτη ανάγκη η μείωση του παγκόσμιου πληθυσμού. Αλλά αυτό πρέπει να γίνει σταδιακά, πρέπει οι ασιατικές/αφρικάνικες/νοτιοαμερικάνικες χώρες να ακολουθήσουν τα δυτικά πρότυπα και να σταματήσουν να γεννοβολάνε.
Εδώ είναι το πρόβλημα... αυτή η κατήχηση/προπαγάνδα βρίσκει ευήκοα ώτα μόνο σε «μορφωμένους» (cultivated/πειθήνιους σύμφωνα με το κατεστημένο) δυτικούς ανθρώπους.

Δεν πιάνει στους αμόρφωτους κατοίκους του τρίτου κόσμου... τυχαίο ότι εκεί δεν υπάρχει κίνημα φεμινισμού, vegan κλπ;

Η Δύση είναι 1 δις άνθρωποι και δεν γεννοβολάει (πλέον)... Ασία/Αφρική έχουν την μερίδα του λέοντος στον παγκόσμιο πληθυσμό, ξεκάθαρα.

Εμένα το πρόβλημα μου πάντως δεν είναι οι LGBT, στην πραγματική ζωή ούτε καν βλέπω SJW συμπεριφορές (δεν γίναμε Καναδάς -ακόμα-).

Το πρόβλημα μου είναι ότι τα γεράκια τύπου Χίλαρυ πουλάνε κουτόχορτο στις εύπιστες μάζες, ότι δήθεν κόπτονται για «ελευθερία, δικαιώματα» και λοιπές νεοφιλελέ πίπες. Συμφωνούμε σε αυτό;

Αν έλεγαν στον κόσμο ανοικτά ότι στόχος του LGBT κινήματος (και όλα τα συμπαρομαρτούντα) είναι ο περιορισμός των γεννήσεων (με ειρηνικά μέσα), δεν θα είχα κανένα πρόβλημα, αλλά σιγά μην το κάνουν!

Πίστεψέ με, αν μπορούσαν να στειρώσουν τον πολύ κόσμο χωρίς να υπάρξουν αντιδράσεις, θα το έκαναν μετά χαράς... εδώ βέβαια υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι με το ασφαλιστικό (ποιός θα πληρώνει συντάξεις; το σύστημα είναι πυραμίδα), το οποίο βεβαίως θα «λυθεί» με τα ανδροειδή και την AI (όταν έρθει η ώρα).

Τότε δεν θα υπάρχει κανένα κίνητρο για αναπαραγωγή, η υπεραξία θα παράγεται από τις μηχανές και θα διανέμουν universal basic income (η Ελλάδα είναι πειραματόζωο με το ΚΕΑ). Αυτό είναι το «καλό» σενάριο, το κακό είναι ότι μπορεί να μας θεωρήσουν παράσιτα προς εξόντωση, όταν πια δεν θα υπάρχει ανάγκη για εργασία...
Απάντηση με παράθεση